Навесні в Києві відбудеться фестиваль дитячих артбуків


Навесні в Києві відбудеться фестиваль дитячих артбуків «Дивокнига». Організовує захід альтернативна школа «Соняшник».

Отак, 6 березня в Музеї книги і друкарства України пройдуть майстер-класи з виготовлення артбуків, під час яких українські ілюстратори, художники та майстрині познайомлять дітей із даним видом книжки, розкажуть про формат, інструменти, матеріали. А вже 10 квітня діти презентуватимуть власні проекти. Для учнів альтернативних шкіл та хоумскулерів участь у фестивалі – це чудова нагода познайомитися та поспілкуватися один з одним.

«Створення артбука – процес тривалий та складний, він вимагає від автора неабиякої відданості, зосередженості, мотивації. Спочатку потрібно вигадати власну історію або обрати коротку казку чи вірш, уявити персонажів, їхні характери, пригоди. Потім записати текст, перечитати його, помітити та виправити помилки, щось змінити, покращити, скоротити або навпаки додати деталей… – розповідає Анна Остапенко, організаторка альтернативної школи «Соняшник» і редакторка журналу «Джміль». – Далі потрібно зробити обкладинку для книги, сторінки, розподілити на них фрагменти тексту і оформити. Для кожної сторінки знайти свою унікальну ідею – ілюстрацію-малюнок чи колаж, кишеньку, віконечко або ще щось. Коли весь цей процес завершено й книга готова показатися читачам – це справжнє свято. На фестивалі ми зможемо розділити та примножити радість авторів книжок-саморобок».

На думку організаторів, створення артбуків дає дітям можливість відчути радість вільної творчості, самовираження на противагу задоволенню від споживання та володіння, що активно нав’язується сучасним суспільством. Реалізація власного проекту – важливий досвід для дитини, яка більшість часу змушена виконувати навчальні завдання нав’язані батьками чи вчителями. Він відкриває самі для себе справжні глибини своїх можливостей та талантів та виростають щасливими та впевненими у собі дорослими.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар