Ненудний Шевченко

Автор: Дарина Щербаченко


Відоме прізвище для кожного українця – Шевченко. Зі школи пригадую: щойно його почуєш, одразу думається: «Невже щось учити знову?!». Нам говорили про Кобзаря на мові, літературі, культурології, історії… Але незмінна проблема була одна – «нудно». Нудно уроки, нудно музеї, нудно театри. Все нудно.

Зацікавити дітлахів змогли в Національному музеї Тараса Шевченка. Напередодні канікул там представили дитячу гру-квест «Карта Шевченкових пригод». Утілити її в життя допомагало Міністерство культури України та ДП «Центр розвитку сучасного мистецтва».

Погляньмо на книжку-мапу, яка супроводить гру. На одинадцяти сторінках – сім розділів, сім «кроків» гри, кожен із яких присвячений окремій залі музею, окремому періоду життя і творчості поета й художника. Крім коротких біографічних даних про життя Кобзаря, спеціально виділених великим шрифтом, який зручно читати дітям різного віку, книжка містить завдання. Наприклад, треба написати назву картини або зосередитись на деталях («Кого зображено поряд із козаком?»); порахувати предмети, які бачиш на полотні («Скільки човнів на малюнку?»); описати, яку людину зображено, чи дописати кілька рядків вірша. Поруч із завданнями подано фрагменти картин, рисунків, грамот, щоб дітлахам легше було знайти експонат і розгадати квестову загадку. А заодно – стати ближчим до того дядька в кожусі, що ним так патетично частують у школі.

4

3Усього на сім залів є 27 завдань, за виконання яких маленьких відвідувачів музею чекає приз. Поки що ця гра доступна лише за присутності в музеї, однак нині триває робота над віртуальною екскурсією на сайті. Тож скоро всі охочі – вчителі на уроках із вивчення Шевченкової творчості, тата-мами з дітлахами – на будь-якій відстані від експонатів зможуть узяти участь у квесті.

Гра розрахована переважно на учнів 3-6 класів. Утім, як каже авторка ідеї, Марія Оргунова, «Карта Шевченкових пригод» може зацікавити навіть 5-6-річних дітлахів. Марія, сама ще недавня студентка, зізнається: «До створення гри-квесту надихнули сумні дитячі личка, які не могли нічого цікавого для себе знайти в нашій експозиції. А ще – розгублені батьки, які теж не знали, що показати дитині і як відповідати на купу запитань про невідомі для них самих картини».

2

Найприскіпливіші гру вже оцінили: п’ятикласники однієї з київських шкіл із захопленням розв’язували завдання квесту, нарешті їм у музеї було цікаво 😉

1

На фото – авторка ідеї квесту Марія Оргунова та юні шевченкознавці

Не знаю, як там у Шевченка було з «пригодами», але пригоди учасників квесту – неабияк принадні 😉

Захід підтвердив плани музею стати привабливим для дітей.

Читайте також: Шевченко очима кременчуцьких дітей

Кожному школяру по Шевченку

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар