Нове читання: БараБука про досвіди любові до книжки


Подобається нам це чи ні, але ми живемо в епоху великих змін щодо розуміння дитячого читання у нашій країні. Оновлені Хрестоматії сучасної української дитячої літератури нарешті надійшли у школи, методичні рекомендації Міністерства освіти дають вчителям молодших класів простір для застосування нових підходів, а в освітніх інтернет-спільнотах давно вже популярні найрізноманітніші матеріали про закордонний досвід уроків читання та літератури.

Однак активним вчителям та батькам досі часто бракує розуміння, як конкретно втілювати нові ідеї у наших реаліях. Як із окремих ідей сформувати певний системний підхід, який мав би конкретні результати. Великим подарунком для БараБуки став матеріал «Сторітайми у школі» Антоніни Ящук, яка описала свій досвід впровадження сторітаймів у першому класі своєї доньки, зазначивши не лише позитивний ефект, а й проблемні питання. Цей матеріал на нашому порталі зібрав величезну кількість переглядів, що змусило нас озирнутися і виявити, що навколо БараБуки уже зібралася чудова спільнота небайдужих батьків, бібліотекарів, вчителів звичайних та альтернативних шкіл, які виробляють власний цікавий досвід і можуть ним поділитися. Так з’явилася ідея руху Нове читання, основна ідея якого – застосування нових підходів до дитячого читання і поширення цього досвіду поміж однодумців.

Однією з найбільш завзятих мам, котрі активно та свідомо створюють навколо дітей своєї спільноти креативну атмосферу читання є Оксана Олійник. Її історія – друга в нашому циклі.

Якщо Ви – ініціативна людина, яка регулярно практикує читання з дітьми, своїми й чужими, яка стежить за тенденціями й намагається впроваджувати нові досвіди, тоді Ви – герой/героїня БараБуки! Надсилайте свої історії на адресу info [равлик] barabooka.com.ua, найцікавіші ми опублікуємо на сайті під тегом #НовеЧитання.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар