#Нове_читання: слово читачам

Автор: Написатор


У дискусію про нові способи викладання літератури у школі та про те, як може бути організоване шкільне читання, БараБука вирішила залучити й самих юних читачів, а точніше – читачок. Троє учасниць літературного гуртка «Написатор» діляться своїми міркуваннями про літературну класику в колі підліткового читання та про те, як покращити викладання літератури в молодшій та середній школі.

Літературна класика у школі: плюси та мінуси

Літературну класику писали та пишуть дорослі люди для дорослих. Але в школі вирішили задля високого духовного розвитку дитини додати її у програму. З цього випливають плюси і, звичайно, мінуси.

Без класичної літератури підліток не знав би, що таке жахливий душевний біль. Як можна передати кошиком свого словарного запасу все, що відчуваєш саме у цю секунду. Адже звичайно люди не пишуть про те, як їм сподобався пиріг, який їм приготувала мама. Справді, дивно звучить. Зазвичай пишуть про кохання, страждання чи смерть. Саме через те, що люди, які писали класичні твори, відштовхувалися від чогось поганого, і випливають мінуси.

Дитина – це маленька людина, яка майже не знає цього світу і що у ньому є. Ці твори можуть налякати, якщо вони про щось погане.

Також через великий обсяг, який доводиться читати підлітку, пропадає інтерес, так як протягом усього твору зазвичай не стається нічого дивовижного. Я не кажу про те, що у класичному творі треба додати якусь морквинку. Але дітям завжди хочеться гуляти та насолоджуватися життям. Через це вони й вважають класичні твори нудними.

У всіх речах у цьому світі є свої плюси та мінуси, явні та не дуже. Треба вміти їх сприймати.

Марія Кайдаш, 12 років

Як покращити навчання літератури в середній школі

На мою думку, зараз ця тема дуже актуальна.

Я, як учениця середньої школи, хочу сказати, що в класах з паралелі зовсім ніхто не читає книги! На мою думку, це залежить від неправильної програми. Хоча в сьомому класі є досить цікаві твори, але є такі, які неможливо осилити. Наприклад, «Захар Беркут», якого в школі проходив ще мій тато.

Я вважаю, що, по-перше, треба змінити твори по шкільній програмі, бо більшість не знає класних СУЧАСНИХ українських авторів, наприклад Лесю Воронину, Галину Ткачук і ще ціла купу! Але всі знають Джоан Роулінг, Роальда Дала, Девіда Вольямса. Хіба це чесно?

По-друге, на мою думку треба більше активностей. Наприклад, ставити сценки з творів, які тільки що пройшли, а на контрольних можна давати більше творчих завдань, наприклад, як ти ставишся до головного героя, або спробувати дописати свою кінцівку. Так можна більше заохочувати дітей.

Моя третя ідея – це створення читацьких клубів, де б учні могли ділитися своїми ідеями, думками з приводу книжок.

Четверте, мабуть так як зараз «мобільна ера» дітям було б цікаво працювати з комп’ютерами. Мені зазвичай не вистачає фільмів, які пов’язані з творами за шкільною програмою.

Владислава Бєлова, 13 років

Як покращити викладання літератури в молодшій школі

Я думаю, що дітям не цікаво, що їм задають. Тому вони перегортають далі. Тобто їм подобаються ті тексти у більшості, але їм не подобається те, що їх задають. Тому можна зробити так. Можна задати їм два тексти на вибір. Дайте дітям самим обрати, їм так цікавіше.

А ще можна коли читати текст – зробити гру: кожна дитина читає свій текст, а потім із цих текстів зробити одну історію.

Софія Полегенько, 8 років

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар