Олійко Грася | Художники-ілюстратори


Художниця, ілюстраторка. Народилася в Києві 1988 року. Освіту здобула в Лінгвістичному університеті на юридичному факультеті. Працювала в туристичній аґенції. Збагнувши своє справжнє покликання, закінчила НТУУ «КПІ» на кафедрі графіки. Під час навчання мріяла працювати у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Її мрія здійснилася 2015 року. Саме тоді Грася Олійко проілюструвала книжку Галини Малик «Незвичайні пригоди Алі».

2017 року у видавництві «Каламар» виходить інша книжка Галини Малик із ілюстраціями художниці – «Вуйко Йой і Лишиня». Наступного року Грася Олійко ілюструє «Дюймовочку» («Каламар») та бере участь у кількох колективних проектах: «Улюблені вірші 3» («А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА») та «Це зробила вона» («Видавництво»).

Для київського ресторану «Tin Tin» виконала меню у стилі коміксу, що за структурою схожий на бельгійський оригінал.

«Дитяча література дає простір, де розгулятися уяві (як уяві ілюстратора так і уяві дитини), – ділиться з БараБукою художниця. – Тут можна відверто насмішити дитину дотепними образами або ж викликати емпатію. Діти помічають деталі. Мені хочеться показувати дітям те що бачу у своїй уяві, мабуть, тому що я сама все ще дивлюся на світ дитячими очима».

Художниця вірить у гномів, і ця віра допомагає їй не сумувати в реальному житті.

Ілюстрації Грасі Олійко можна подитивитися на Behance та профіль в Instagram.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: