Освітній проєкт під ключ: літгурток «Засинатор»


Освіта, зокрема в галузі літератури та літературної творчості – дуже важлива тема для БараБуки. Зокрема, уже третій навчальний рік завзято працює дитячий та підлітковий літгурток «Написатор». Тож саме учасники цього гуртка розробили інноваційний освітній проєкт під ключ, який ми безплатно пропонуємо всім охочим. Головна ідея дуже проста: це гурток із розвитку фантазії, у рамках якого діти та викладач чи викладачка вступають у таємну змову. У результаті на заняттях діти сплять, а викладач чи викладачка їх, так би мовити, прикриває. Детальніше про різні аспекти навчального процесу розповідають розробники проєкту.  

Павло Калараш:

Назва гуртка

Для батьків (офіційна назва) – «Написатор Г. С.». Батькам тлумачити як «Написатор Галини Сергіївни».

Для дітей (таємна назва) – «Сплятор» (або «Засинатор»  – примітка БараБуки).

Короткий опис проекту

Для батьків: Тут ваші діти розвивають свою фантазію.

Для дітей: Тут є те, чого багатьом дітям бракує.

Як приховати усі речі

Відповідь легка – закупитись карематами і подушками. З них побудувати непролазні барикади висотою від підлоги до стелі без дірок, крізь які можна щось підглянути. Барикади не можна буде розібрати зовні, але можна буде розібрати зсередини.

Письменник Володимир Арєнєв тестує головний атрибут засинаторів

Катерина Благовещенська:

Проблема зазирання батьків

Щоб батьки не зазирали, потрібно, щойно вони відчинять двері, легенько штовхати їх ногою та говорити, що в нас дуже важлива справа.

Або можна сказати, що в нас жахливий безлад.

Варіант третій: сказати що їхня дитина вийде сама.

Як приховати речі

У перший раз буде складно, бо треба винести з будинку піжаму та ковдри з подушками. Можна сказати, що на гуртку є гарна пральна машина (а потім справді купити пральну машину), принести цю білизну, і там її і залишити. А ще можна одягати піжаму під верхній одяг.

Георгій Благовещенський:

Підробка результатів

У гуртка сну є багато недоліків, проте найбільший з них – як підробляти матеріали, що ми їх мали зробити?  

Ідея перша: найняти письменників. Хто, як не письменники, найкраще зможе написати матеріал? Але десь потрібно взяти гроші! Можна брати ті гроші, що їх батьки платять за гурток. Але хто знає, скільки грошей візьмуть письменники за таку важку працю? Та і виглядати це буде надто вже професіонально як на підлітків. 

Ідея друга: найняти програміста. Теж варіант, тільки програміст має писати не текст, а програму, що пише текст.  Можливо, він попросить за це більше грошей, проте взявши в нього працюючу програму ми можемо спровадити його геть.

Як приховати усі речі

Ідея перша і остання: механізувати. Нехай матраци складаються у стіни, а подушки з ковдрами за допомогою маніпуляторів ховаються над стелею.

І головна редактора БараБуки теж протестувала м’який засинаторський талісман

Аліса Перемітчик:

Безсоння

Насправді, безсоння – це дуже серйозно. І багато людей щоночі із цим зустрічаються. Я теж не виняток. І причин безліч – подушки не такі, надто холодно, спекотно, чи їсти хочеться. Але є просто безсоння, без усякої на те причини. От не спиться, і все. 

Тоді як спати на гуртку? Всі склали голови на подушки і бачать вже десятий сон, а хтось мучиться, намагаючись заснути. У мене так із курчатами було влітку: посадовили їх на ніч у коробку, і всі притихли, сплять. Лише один галасує й бігає. От біда. 

Щоб вирішити цю проблему, на гуртку потрібно людей з безсонням садовити окремо, де будуть створені спеціальні умови для їхнього сну.

Прокидання

Процес прокидання вранці – справа нелегка. Ну от хто хоче залишати м’якеньке ліжко? Щоб на гуртку було легше прокидатися, треба зважати на те, що вставати треба швидко, аби встигнути прибрати. Тому можна кидати у сплячих іграшкою-БараБукою. Це легкий і ефективний спосіб пробудження. Гарантовано!

Олесь Фидасюк:

Для сну є ще одна проблема: за дверима гуртка стоїть підозріла тиша, від чого хтось із батьків може зазирнути і застати сплячих засинаторів зненацька.

Для того, щоб запобігти такій скрутній ситуації, у нас є секретний агент: камера.

Поки ми спимо, камера та хлопушка беруть у батьків інтерв’ю і тим  самим відволікають їх. Але секретний агент не може 24/7 відволікати компанію, та й не часто він може приходити на фронт відвойовувати увагу вищого общества, тому в нас є план «Б». План «Б» полягає в тому, що іграшка-БараБука весь час стоїть на чатах і час від часу видає пронизливий багатоголосний сміх, від чого батьки заспокоюються і не викривають нас.

Як приховати усі спальні речі?! Просто! Якщо батькам стане уяви заглянути в нашу секретну кімнату, ми і їх вкладемо спати. Хоча батьки – не єдина загроза викриття, є ще прибиральниці. Прийдеться нам прибирати самим, хоча я не впевнений, що це для нас закінчиться благополучно.

Софія Полегенько:

На ручці треба встановити кнопку, щоб коли батьки заходять, вони її натискали, і лунала сигналізація. І всі прокидаються. 

А за 5 хвилин до кінця заняття треба робити зарядку.

Книжки для «прикриття». Фото: Іван Любиш-Кірдей

Віталія Сидоренко:

Комфорт сну

Комфорт сну – поняття для всіх різне. Є такі люди, як я, люди, яким не потрібні особливі умови і які можуть спати будь-де й будь-коли. Їм не заважають ані зайві звуки, ані інші люди. Їм нічого не заважає. Та є й такі, яким потрібне щось особливе. Наприклад, тиша. Чи їм потрібно спати обов’язково лежачи. Щоб вирішити проблему, так би мовити, «особливих сновидців» потрібно зрозуміти потреби кожного з них. Я впевнена, що найпопулярніші обставини – це м’яке ліжко, тиша й відсутність світла. Та можливо, є ті, хто засинає під рок чи під крики своїх помираючих друзів чи щось подібне. І тому я вам скажу: якщо ви такі вимогливі – спіть вдома! Та якщо ви звичайна смертна людина, то можна обладнати кімнату для сну стандартно. Наприклад, кожному дати заготовлений набір (подушка, ковдра, маска для сну), має бути тепло та не жарко. У кімнаті обов’язково повинен бути вчитель, який веде будь-який урок. На підлозі мають бути теплі мати, а саме приміщення не повинно бути біля траси. Та розміщення гуртка – це зовсім інша історія. Висновок один: комфортний сон для кожного – нездійсненна мрія.

Де взяти кошти 

Батьки відразу вирішать, що такий продуктивний гурток не може бути безкоштовним. Тому будуть платити за кожне заняття, скажімо, 200 грн з кожного. А у групі, скажімо, 12 дітей. Якщо скласти гроші за місяць, виходить сума, за яку можна купити частину потрібних речей. А потім зібрати кошти й побудувати імперію зі своєю сонною інфраструктурою й сонним населенням.

Ольга Зеленська:

Світло

Найчастіше люди не можуть заснути через увімкнене світло. Звісно ж, є легке вирішення цієї проблеми – вимкнути світло. АЛЕ якщо хтось із батьків захоче до нас завітати – нас викриють. 

Отже, треба мислити по-іншому. У мене колись теж була така проблема – я не могла заснути без нічника, але в той же час його світло не давало спати. 

В кінці-кінців я просто придбала маску для сну – вона реально допомагає заснути навіть із увімкненим світлом.

Тож ось моя пропозиція: можна взяти взяти маски для сну і на «занятті» їх надягти. Тож всім буде добре: і світло ввімкнене, і ми спимо.

Ще БараБуку можна використовувати отак. Фото: Іван Любиш-Кірдей

Мирослава Карашівська:

Сонний гуртожиток

Щоб батьки нічого не дізнались, треба купити розумні магнітні мати, а стіни обмазати магнітною фарбою. Тоді за 4 хвилини до кінця треба наказати матам намагнічуватися і ліпити їх до стін.

Марія Самборська:

Програма гуртка, яку показують батькам

Можна з кожного збирати книги, які той читав, і на кожне заняття писати програму: «Ознайомлювалися з такою-то книгою, робили творче завдання». А батькам говорити, що творче завдання – це наш секрет.

Анна Полегенько:

Як запобігти витоку секретної інформації?

Дуже просто! Треба провести кастинг.

Для цього потрібні спеціалісти зі сну та секретності, які і будуть розглядати учасників кастингу. До речі, цей гурток вчить не лише, як спати правильно і без проблем, а і як маскувати сон!

До учасників кастингу умови дуже суворі! Він або вона має вміти безтурботно спати та дуже хотіли спати у школі.Якщо дитина підходить під умови кастингу, журі запрошують на зустріч дитину з батьками. І коли батьки кудись відходять, спеціалізовані вчителі розповідають усю правду гуртка. І якщо дитина на все це погоджується, вона проходить кастинг.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар