Підсумки 2014-го: найкращі американські книжки для молоді


Національна книжкова премія (National Book Award) США оприлюднила імена переможців 2014 року. У категорії «Література для молоді» (The Young People’s Literature award) перемогла книжка Жаклін Вудсон (Jacqueline Woodson) «Мрії коричневої дівчинки» (Brown Girl Dreaming), повідомляє офіційний сайт премії.

Жаклін Вудсон – авторка творів для дітей та підлітків, володарка численних американських літературних премій. «Мрії коричневої дівчинки» – роман у віршах, у яких авторка ділиться досвідом того, як це – рости афроамериканкою наприкінці 1960–1970-х рр., коли ще чинні «закони Джима Кроу» і водночас набирає обертів рух за громадянські права. Зворушливі й сильні, вірші Вудсон є водночас доступними й емоційними, кожен рядок дозволяє зазирнути в дитячу душу, яка перебуває в пошуках себе у світі.

Серед фіналістів Національної книжкової премії в категорії «Література для молоді» також «Налякані» (Threatened) Еліота Шрефера (Eliot Schrefer), «Порт Чикаґо 50: трагедія, бунт і боротьба за громадянські права» (The Port Chicago 50: Disaster, Mutiny, and the Fight for Civil Rights) Стіва Шейнкіна (Steve Sheinkin), «Макітра» (Noggin) Джона Корі Вейлі (John Corey Whaley) та «Революція: трилогія 60-х. Кн. 2» (Revolution: The Sixties Trilogy, Book Two) Дебори Вайлз (Deborah Wiles).

Національна книжкова премія – щорічна літературна премія США, заснована у 1936 році Асоціацією книготорговців США. Переможців визначають у чотирьох номінаціях: «Художня література», «Науково-популярна література», «Поезія» та «Література для молоді».

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар