11+

Подорожі з «Друзями»

Анастасія Музиченко

Анастасія ВВЕДЕНСЬКА. Важливе рішення. – Кам’янець-Подільський: ПП Буйницький О. А., 2014. – 24 с. Анастасія ВВЕДЕНСЬКА. Домівка. – Кам’янець-Подільський: ПП Буйницький О. А., 2014. – 20 с. Анастасія ВВЕДЕНСЬКА. Незвідані таємниці. – Кам’янець-Подільський: ПП Буйницький О. А., 2014. – 24 с. Анастасія ВВЕДЕНСЬКА. Рецепт щастя. – Кам’янець-Подільський: ПП Буйницький О. А., 2014. – 24 с.
Уподобань: 12

Час для подорожей іще не закінчився, та й читати про мандри та пригоди ніколи не пізно. БараБука вже не раз розповідала про дитячі путівники й мандрівні нотатки, які надихнуть вас щонайшвидше вирушити в дорогу або ж допоможуть правильно й корисно організувати активний відпочинок.

«Поросятко з картатою латкою» та «Перша подорож» – книжки для зовсім недосвідчених мандрівників, які пізнають світ із висоти батьківського зросту. «Мій маленький Київ» – путівник для юних дослідників, істориків і любителів квестів. Нотатки досвідченої мандрівниці Ірени Карпи «BabyTravel» – для мам, які планують подорожувати з дитиною (чи дітьми), зважаючи суто на власні інтуїцію, знання й сили.

В усіх книжках автори виводять на перший план жагу до подорожей, яскравих вражень і нового досвіду. Однак є видання, завдання яких – не лише спонукати до мандрів, а й розповісти більше про історію, легенди та дивовижі українських міст.

Від 2012 року в Кам’янці-Подільському започатковано громадський соціальний проект «Друзі Кам’янця». Учасники працюють над розробкою нового формату подання туристично-краєзнавчого матеріалу для дітей. Разом із кураторкою проекту Людмилою Швабською та авторкою текстів і малюнків Анастасією Введенською створено серію казок-путівників. Анастасія – авторка-початківець, живе у Кам’янці та Львові, де здобуває вищу освіту у Львівському університеті на факультеті книгознавства й бібліотекознавства, фундаторка та учасниця багатьох соціальних і доброчинних проектів.

щастя2Уже надруковано чотири казкові путівники серії «Пригоди пацючка Міхала». Події розгортаються в кількох українських містах: Кам’янці-Подільському, Хотині і Львові. Першу свою подорож Міхал почав із Кракова. Там він разом із друзями вирішив організувати напад на «Сирну» вантажівку. «Все йшло як по маслу… але раптово загуркотіло, і вантажівка за якусь мить швидко рухалась геть з міста». Так Міхал опиняється в Україні, де знаходить справжнього друга голуба Стьопку й потрапляє у вир пригод. У першій і другій книжках пригоди відбуваються в Кам’янці. Читач не лише стежить за перипетіями, а й знайомиться з архітектурними родзинками, легендами й переказами цього міста. У маршрут пацючка авторка раз за разом уплітає певну знакову місцину Кам’янця. Наприклад, усім туристам добре відомий білий олень – прикраса міського пейзажу – і легенда про нього.

«Раптом на горизонті з’явився білий кам’яний олень, що стояв над кручею, а з неї вниз падала вода, витікаючи із затишного невеличкого озерця. Над гротом з джерелом, що напувало озеро, нависав, розкинувши крила, велетенський орел…»

Третя пригода Міхала розгортається в Хотині. Легенди Хотинської фортеці, її історичне минуле переповідає пацючкові його нова подруга, дівчинка Софійка. Разом вони потрапляють у пастку підступного пацюка Омана, однак знаходять із неї вихід – прямісінько в казкове королівство Услад.

Події четвертої книжки розгортаються у Львові, де Міхал знайомиться з Таємним Аптекарем, що вміє готувати еліксир щастя. Урешті пацючок виводить власну формулу щастя: «потрібно, щоб у тебе були друзі, щоб ти міг займатись чимось приємним і корисним і щоб було багато смакоти».

DSC05742

На цьому пригоди маленького героя не закінчуються, і учасники проекту обіцяють нові казкові маршрути, не лише книжкові. Уже розроблений дитячий туристичний тур до «міста щастя», Львова. Маршрут пацючка Міхала також відтворюють мандрівники в Кам’янці-Подільському й Хотині. БараБука ж сподівається, що невтомні організатори й учасники цього краєзнавчого проекту не обмежуватимуть географії пацюкових пригод Поділлям, Буковиною і Галичиною, а розширюватимуть її у східному напрямку прямісінько до Києва ;).

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар