4+

Пошта для здійснення мрій

Анастасія Музиченко

Ірина ГРОМОВА. Маріям та Підвіконна пошта / Ілюстрації Олі Пасхалової. – Київ: ДІПА, 2020. – 32 с.
Уподобань: 5

Дебютна книжка Ірини Громової та Олі Пасхалової розпочинає цикл історії про дівчинку-вигадницю Маріям. У першій книжці-картинці читачі знайомляться з головною героїнею, її батьками та мріями. Дівчинка обожнює мріяти і навіть знає один спосіб, як зробити так, щоб намріяне збулося. Який же це спосіб?

Як і більшість пікчербуків, видання розраховане на читачів від двох до п’яти років, тож не дивно, що головна героїня історії сама – дошкільнятко. Доки мама з татом на роботі, Маріям ходить у дитячий садочок, а вдома дівчинка вигадує цікавезні історії та ігри, як-от осінній бал для принцес і звірят. До організації свята Маріям ретельно підготувалася і продумала все до дрібниць: склала меню, вбрала ляльок і навіть написала запрошення. Якщо передати запрошення батькам допоміг кінь Буцефал (очевидно, іграшка дівчинки), то як же передати його тим, про кого лише мрієш? Це непросте завдання дівчинка легко вирішує завдяки… Підвіконній пошті. Адже саме таким способом отримує листи Святий Миколай, ельфи, феї та янголи, а отже має спрацювати й тепер.

«Маріям знала, що підвіконня – то дивовижна поштова скринька. Святий Миколай, ельфи, феї та янголи – геть усі користуються підвіконною поштою. Треба лише написати щирого листа – його обов’язково заберуть і прочитають»

Історія про Маріям насамперед розкриває тему важливості розвитку дитячої уяви, необхідності вільної гри і творчих здібностей у дошкільнят. Відомо, що уява є складовою гармонійного розвитку дитини, і чудово, що батьки дівчинки всіляко підтримують гру Маріям, доказом чого є поява кошенятка Карла.

Варто відзначити, в авторки уява також неабияк розвинена. Порівняння, які використовує Ірина Громова, непересічні та влучні. Наприклад, хутро в кошенятка кольору тертого маку, а скручується він не бубликом, як зазвичай у книжках, а креветкою. Мрії дівчинки теж доволі незвичайні. Погодьтеся, нечасто діти хочуть стати балеринами-ветеринарами і лікувати панд у Китаї!

Проілюструвала цю вигадливу та милу історії Оля Пасхалова, для якої це також дебют як ілюстраторки. Для зображення подій художниця вибрала теплу осінньо-бузкову гамму кольорів. Їй вдалося гарно змалювати сучасну родину, без стереотипів та звичних образів. Ілюстрації Олі Пасхалової цікаво розглядати, як і повинно бути у книжці-картинці. Гортаючи сторінки, читач знаходитиме все нові і нові яскраві деталі, як-от бедрик або подушка-гусінь, які мігрують із розвороту на розворот, ніби зачаровані. А ще іграшка-панда і Буцефал, які очевидно супроводжують дівчинку з кімнати в кімнату. Цікаве рішення художниці було щодо техніки малювання. Завдяки такому використанню акварелі читачам буде легко уявити колір тертого маку або ж відтінки нічного неба.

Наприкінці першої історії про дівчинку-вигадницю Маріям відправляє нового листа Підвіконною поштою. Про що він – читачі можуть поки лише здогадуватися або уявляти. Спробуйте уявити і ви разом зі своїми читачиками. Впевнена, вони не менш вигадливі ніж Маріям 😉

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар