0+

Практичні картонки для немовлят

Христя Нечитайко

Веселі масажики. Веселі купусі. Пограємо з пальчиками. Хочу на ручки. – Київ: Зелений пес, 2012. – по 14 с.
Уподобань: 2

Серія «Наш найкращий» від видавництва «Зелений пес» добра тим, що абсолютно практична і прикладна. Чотири невеличкі картонні книжечки, в кожної з яких – своє призначення. Для купання й ігор на руках, для масажів усього тіла й окремо пальчиків. Відмінність її від аналогічних видань більшого формату, на звичайному папері й із більшою кількістю сторінок у тому, що цю книжку цікаво буде розглядати й гризти й малючкам. Одна розгортка – одна гра, великий малюнок та маленька мальована інструкція, як застосовувати віршик «на практиці». Тож тут очевидний позитив – замість двох книжок (для дорослого й дитини) є два в одному. Ну, і формат картонки невеличкий, зручний для вивчення й гри.

Зай, зай, вилізай,
Із ноги догори,
На лужок, у сніжок,
Погулять, пострибать.
Холода – не біда,
Бо у нім, у пухкім,
Аж до вух, гей ух!

Віршики й ігри дібрано переважно народні, проте трапляються й авторські. Особливо цінні, оскільки їх часто шукають на заміну всім відомим російськомовним, вірші для масажиків. Приміром, для розведення ніжок є такий оригінальний віршик Сашка Сівченка:

Жабка вчила жабеня:
«Треба плавати щодня!»
Розгинала лапки,
Розминала п’ятки.
Щоб мале не нудьгувало,
Лоско- лоско- лоскотала.

Утім, попри плюси видання, є тут за що й покритикувати. Скажімо, за якість картону, що дуже скоро деформувся від стояння на поличці. Чи за роботу дизайнера, через яку в багатьох місцях неможливо прочитати, що і як робити з пальчиками чи ніжками. Чи – і це найголовніше! – за основну ідею художнього оформлення, яка виглядає… Ем… Трохи по-шароварськи. Звісно, можна десь намалювати й українські костюми, але тулити їх абсолютно в кожну дірку – трішки «передоз». Ну, й остання крапля – хоча цей критерій може зійти за «смаковий» – назви на обкладинках. Їхня «веселість» надто криклива, як на мене, проте на всяк смак…

наш5

наш6

Ілюстрації в чотирьох книжках серії геть неоднорідні. Приміром, «Веселі купусі» й «Пограємо з пальчиками» (художниця Аліна Петренко) виглядають дещо старомодно, тут складно сказати «традиційні», бо й така традиція в оформленні дитячих книжок уже, здається, безповоротно відходить. Найоригінальніше оформлено «Хочу на ручки», книжку з добіркою віршів для дітей, які вже сидять. Художниця Євгенія Гайдамака (це, здається, її перша книжка, але раджу пильно стежити за творчістю Євгенії) зуміла зробити малюнки багатоплановими, хоча й вона не уникла стереотипності в зображенні персонажів.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар