Про серйозні розмови

Автор: БараБука


Незвичний формат та незвичний зміст: не книжка, але варта уваги друкована новинка від Дмитра та Христини Кисельових ― батьків, які вирішили розповісти «Про найголовніше дітям» і створили для цього плакат.

Плакат «Про найголовніше дітям» створений молодими батьками двох дітей, які вирішили привернути увагу сімей, педагогів та вихователів до найголовніших цінностей у житті, про які потрібно говорити з дітьми. Навіщо вони вчаться у школі, що означає бути цілеспрямованим, навіщо чесність? Існує хибна думка про те, що дитина виросте й сама зрозуміє відповіді. Але саме розмови з батьками «про життя» й формують у дитини уявлення про світ, про «добре» і «погано».

«Читання – найцікавіше заняття у світі, адже коли ми читаємо, то наша уява малює такі яскраві і барвисті картинки, яких немає ні в одному мультфільмі»

На плакаті – приємні й цікаві малюнки, виконані в різних техніках: тут і комп’ютерна графіка, акварель, акрил… Автори стверджують, що спеціально звернулися до сімох різних ілюстраторів, щоб дітям постійно було цікаво розглядати, шукати нові деталі. Вийшло незвично, але яскраво і нетривіально.

Тексти, за словами авторів, створено для батьків. Саме за допомогою тверджень, у яких подається пояснення тих чи інших понять, батьки зможуть пояснити дитині, що таке любов, справжня краса, навіщо потрібно берегти своє здоров’я або чому дитині потрібно вчитися бути самостійною? Це концентровані думки, які допоможуть започаткувати діалог із дитиною. До кожної теми є кілька питань, які можна поставити дитині, щоб вона почала аналізувати. Шрифт читабельний із відстані, так що користуватись плакатом зручно.

Цікаво, що після детального вивчення плакату можна прийти до переконання, що такі речі частіше потрібно частіше обговорювати не тільки з дітьми, але й один із одним, або ж навіть самому із собою, адже світ змінюється і відповіді на деякі запитання теж.

Про красу: «Природа: океани, ліси, гори, дерева, квіти, тварини ― це гармонія і краса. Ти ― частина цієї природи, значить, ти ― красивий».

Ось ще гарна думка про чесність: «Бути чесним не завжди просто, і якщо ти помилишся, знай, що ми, твої батьки, завжди зрозуміємо, пробачимо тебе, якщо ти скажеш нам правду. Ми завжди будемо на твоєму боці».

Про вічне: «Тато і мама люблять тебе, а також один одного. Від нашої сильної любові народився ти, такий прекрасний і розумний. Любов створює. Ненависть тільки руйнує».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар