Прочитай і домалюй: 13 розмальовок від українських видавців

Автор: БараБука


Останні кілька років у світовому книговиданні панує творчий тренд – різноманітні розмальовки: для дітей, для дорослих, антистрес, за мотивами улюблених фільмів, казок тощо. БараБука оглянула найцікавіші дитячі розмальовки від українських видавців. У фокусі – видання, де розмальовка вдало поєднується з прецікавим оригінальним текстом.

Розмальовки до свят

Після серії успішних білінгв київське видавництво «Братське» вирішило повернутися до традиційної святочної теми у популярному форматі розмальовок. Щоправда, в якомусь сенсі це й досі книжки-картинки, та й елемент англомовності в них наявний.

3

Наприкінці 2015-го року видавці потішили читачів миколаївською книжечкою «Гостинці з ялинового лісу». Завдяки їй дітлахи навчаться готувати смачне печиво-маколайчики за рецептом Лани Світанкової, принагідно розмальовуючи звірят від художниці Катерини Степаніщевої.

А до Великодня вийшла нова казка-розмальовка – «Великодній пікнік» від Галини Ткачук і тієї ж таки Катерини Степаніщевої. «Великодній пікнік» – оповідання про щедрість; про те, як радісно ділитися тим, чого в тебе вдосталь, і як добре приймати в інших те, чого тобі бракує. Завдяки кошикам знайомляться випадкові люди, а день неможливо зіпсувати навіть якщо забудеш удома щось украй важливе. Дітлахи матимуть змогу вивчити тематичну лексику й домалювати книжечку. Що важливо, список невідомих англійських слів уміщено наприкінці книжки.

Малювальні історії

5

Видавництво «Час майстрів» навіть запустило спеціальну серію «Малювальна історія». У ній поки що дві книжки – «Принцеса-кухарка» Віолетти Борігард, яка здобула відзнаку «Рейтингу критика 2016», та «Недомальовані вірші» Григорія Фальковича з ілюстраціями Віталія Кириченка.

«Принцеса-кухарка» цінна тим, що в ній читачі зустрінуть геть нетиповий для масліту образ принцеси. Це вже не пещена дівчинка, яка не може заснути на горошині, а цілеспрямована й – так-так! – «вреднюча» панна, яка і за себе постоїть, і королівський обід, якщо треба, врятує. Художниця Віолетта Борігард у своїй першій авторській книжці вкотре виявила неперевершене почуття гумору, особливо в тій частині, яка стосується імен персонажів (принц Кава-Торт, баронесса фон Бублик, графиня Желе-Брюле та інші).

У свою чергу «Недомальовані вірші» – торжество непослуху. Нарешті є книжка, в якій ДОЗВОЛЕНО малювати й домальовувати! Справжня книжка зі справжніми кумедними віршами Григорія Фальковича:

Я – бац-бац-бацила,
Бацила молода.
Навіщо тобі мило,
Навіщо та вода?
Дивись, яка я мила,
Вродлива й молода,
Я – бац-бац-бац-бацила,
Я ба-бе-бі-біда.

Концептуальні розмальовки з Харкова

Серію концептуальних розмальовок запустило харківське видавництво «ПЕТ». Наразі побачили світ три видання: «Малювалка-розважалка» (художник Діма Скляр), «Велике та маленьке» Даші Ракової, а також «З олівцем Європою» Максима Розенфельда.

«Малювалка-розважалка» – найбільш традиційна за змістом розмальовка. Дітлахам пропонують розфарбувати зайчиків, жирафів, рибок тощо, домалювати окремі елементи, щось порахувати, щось знайти. Є завдання на уважність, кмітливість, є сторінка для розвитку уяви. З усіх трьох розмальовок тут найкрупніші деталі, тож її можна радити для найменших дітей – від 2 до 6 років.

14

«Велике та маленьке» – книжка, що допоможе дітям порівняти різні величини, а також ознайомить із абстрактним виміром понять «велике і мале». Як маленька записка може принести комусь велику радість? Або навпаки – велику печаль? Ніжні авторські малюнки Даші Ракової та дрібні деталі натякають на те, що аудиторія цієї книжки – молодші школярі.

15

«З олівцем Європою» – найскладніша з трьох розмальовок. Її адресати, очевидячки, – молодші й старші підлітки. Кожну розгортку присвячено якомусь європейському місту і його туристичним привабам. Тож книжку сміливо можна використовувати в подорожах як додаток до путівника, або ж як підготовку до мандрівки – у такому разі цікаво буде впізнавати те, що нещодавно розмальовував. Обережно: наявні дрібні деталі для розфарбовування й цікаві факти для запам’ятовування.

І знову Гаррі…

16

Наприкінці 2015-го українські фанати отримали свою порцію щастя у вигляді розмальовки за «Гаррі Поттером» Джоан Ролінґ, яку видала «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Творці розмальовки довго не мудрували з малюнками й запропонували читачам кадри з відомої екранізації. Тож усі, хто виростав чи виростатиме на книжках про юного чарівника зі шрамом на чолі – від малого до великого, – впізнаватимуть на сторінках розмальовки кадри з кіноепопеї.

Ташенька і кактус

Цю авторську книжку-гру не купиш у звичайних книгарнях. «Ташенька і кактус» Слави Шульц народилася з дипломного проекту молодої художниці. Книжка великого формату (34 Х 46 см), частина ілюстрацій кольорові, частина – чорно-білі, їх задумано для розфарбовування. Також тут є повноцінна історія про дівчинку на ім’я Ташенька і її вірного зеленого друга – кактуса. Адресати цієї книжки – молодші школярі.

Неоповідні цікавинки

6

Харківське видавництво «Ранок» цього року потішило юних художників великоформаткою розмальовкою «Мапи» від Наталі Х’юз. Якщо ви вже маєте в домашній бібліотеці «Карти» Олександри та Даніеля МізелінськихВСЛ»), то уявіть собі таке: «Карти», які можна розмальовувати, – оце і є «Мапи» Наталі Х’юз. На розгортках представлено країни й континенти, частина розмальована, а частину «роботи» художниця залишила дітям. Цікаво, що ілюстрації відривні, тож 1) їх зручно відрізати й розмальовувати окремо; 2) гратися можуть кілька дітей одночасно; 3) теоретично кожен охочий зможе повісити розмальовану сторінку в домашній «картинній галереї».

17

Для тих, хто не любить розмальовувати квіточки, – цікавинка від маленького київського видавництва «Буквиця». «Роботи машини та механізми» – одна з небагатьох якісних українських технічних розмальовок. Розмальовувати труби, роботів, карти й усіляке технічне приладдя – що може бути цікавіше?

18

Шанувальникам українського міфосвіту припадуть до серця розмальовки від «Урбіно». Харківська художниця Олеся Вакуленко створила дві авторські антистрес-розмальовки на українську тематику – «Я люблю Україну» та «Український міфосвіт». Ці видання якнайкраще підійдуть для ознайомлення з традиційними українськими символами, міфологією, історією та культурою. Хоча адресати цих розмальовок – насамперед дорослі, починати знайомитися можна вже у школі, коли дитина навчиться працювати з дрібними деталями.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар