Пряма мова: враження видавців після «Книжкового Арсеналу»

Автор: БараБука


«Книжковий Арсенал» завершився, залишивши по собі купу вражень, знайомств, угод та ідей дитячих і дорослих книжок. На черзі – дитячий «Форум видавців» у Львові, а поки ви складаєте і прасуєте торбинки для книжок, БараБука розпитує видавців про те, яким був «Книжковий Арсенал» 2017 року.

Читайте також: 10 авторів про 10 дитячих новинок Книжкового Арсеналу

яковлєв

Володимир Яковлев, «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»:

Хотілося б відзначити організацію фестивалю, вона й справді щороку поліпшується, і є відчутний прогрес. Звісно, є певні мінуси, проте впевнений, що відгуки відвідувачів і видавців врахують, і наступного року нас очікує найкращий «Книжковий Арсенал» за усі попередні роки. Відвідуваність і продажі збільшуються щороку — «Книжковий Арсенал» справедливо стає головною щорічною книжковою подією в Україні, яка приваблює книголюбів із усіх куточків України.

Кожна наша Арсенальна презентація збирала повні зали: можна з упевненістю сказати, що презентація «Антології української поезії XX століття: від Тичини до Жадана» за участі сучасних поетів (Жадан, Малкович, Герасим’юк та інших) та відомих музикантів (Морозов, Чубай, Компаніченко) стала таким собі хедлайнером фестивалю — на неї прийшли сотні слухачів, які обступили сцену з усіх боків і позакривали собою проходи в інші зали, утворивши корок із шанувальників української поезії. Захід тривав трохи більше двох годин, і було очевидно, що тривати він міг ще стільки ж — і так само ті години промайнули б, як мить.

Найбільш бажаними новинками серед читачів на цьогорічному «Книжковому Арсеналі» були «Антологія української поезії XX століття: від Тичини до Жадана» на 2016 сторінок та вагою понад 1 кг і «Велика ілюстрована книга казок» із малюнками провідних сучасних українських графіків.

Читайте про всі новинки видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».
курочкіна

Марія Курочкіна, «Артбукс»:

Цьогорічний «Книжковий Арсенал» справив на мене неймовірне враження. Українські видавництва в боротьбі за читача ввімкнули крейсерську швидкість. Ми в «Артбукс» теж приготували до фестивалю цілих 17 прем’єр, і майже все встигли. З технічних причин до Арсеналу не доїхала лише нова книжка Ерве Тюлле «Живі кольори». Але вона вийде вже найближчим часом.

Ми, безумовно, пишаємося тим, що «Книга кольорів» ілюстраторки Марічки Рубан увійшла у шортлист конкурсу на «Найкращий книжковий дизайн». Це означає, що наші книжки потрапляють до списку найкрасивіших уже два роки поспіль. Минулого року, нагадаю, це була книжка Романи Рубан «Славні професії борсука».

артбукс

Важливою подію стала для нас презентація спільного проекту з журналом l’Officiel – «Глосарій моди. Ілюстрації одягу українських дизайнерів». Технологічно це дуже складна книжка, але нам вдалося реалізувати задумку на високому рівні.

І, напевно, найголовніше те, що наше молоде видавництво вже має своїх прихильників та свою аудиторію. За нашими книжками приходять спеціально, їх розшукують та питають.

Бестселери «Артбукс» на Арсеналі – «Книга кольорів», «Великий переліт», «Викрадення Мони Лізи».

Читайте про всі новинки видавництва «Артбукс».
віват

«Віват»:

Для нас «Книжковий Арсенал» запам’ятався добрими зустрічами, задоволеними читачами, масовими презентаціями та доброзичливою атмосферою. Ми цього разу підготували багато нових видань, серед яких були і світові дитячі й дорослі бестселери, і вітчизняні зірки та відкриття року. Нашою наймасовішою подією стала презентація книжки «Мустафа Джемілєв. Незламний». Серія книжок «Гордість нації» є неймовірно важливою для видавництва «Віват», бо це історії видатних представників нашої країни. Їхнє життя є прикладом для нас. Тож не дивно, що на презентації було стільки охочих спілкуватися з Мустафою Джемілєвим. Над книжкою ми разом із Севіль Мусаєвою та Алімом Алієвим ретельно працювали, і вона вийшла неймовірна.

Ще одним чудовим заходом стала презентація книжки «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи» Дари Корній. Книжка зачаровує своїми ілюстраціями та загальним оформленням. На заході всі присутні змогли зануритися у світ міфологічних істот та вірувань наших предків ще глибше.

Якщо говорити про топ продажів дитячих книжок, то в нас є беззаперечні лідери. По-перше, це «Як Гусь свою любов шукав». Черга за автографами до Надії Кушнір була, мабуть, найдовшою. Ми кілька раз підвозили книжки, бо вони закінчувалися. Розпродали все. А також бестселерами стали дві ілюстровані книжки: графічний роман «Джейн, лисиця і я» Езабель Арсено та Фанні Брітт і «Лінія часу. Візуальна історія світу» Петера Гюса.

Читайте про всі новинки видавництва «Віват».
зьобро

Оксана Зьобро, «Видавництво Старого Лева»:

Для «Видавництва Старого Лева», як, думаю, і для всіх видавництв, «Книжковий Арсенал» розпочинається задовго до дня відкриття і тягнеться ще довго після завершення шлейфом теплих емоцій, вражень та висновків. Кожного року на «Книжковому Арсеналі» тішить поява нових форматів презентацій. Куратори експериментують, вигадують щось нове, запроваджують класні нові концепти, і це – круто!

Цьогоріч на запрошення Старого Лева на «Книжковий Арсенал» приїхала норвезька авторка Аудгільд Сульберг («Хто проти суперкрутих», «Суперкруті догралися» та «Привиди проти суперкрутих»). Вона так щиро тішилася знайомству зі своїми українськими читачами, а вони (і ми!) з нею. Її щирість, любов до книжок і читачів, досвід вражають.

Дуже класною вийшла зустріч із астрофізиком Богданом Гнатиком, який у рамках нон-фікшин марафону (окреме «дякую!» організатором за нього) прочитав лекцію про Великий Вибух. Торік ми в такому ж форматі лекції від науковця презентували другу частину «Джорджа» Гокінґа. І так класно цьогоріч було бачити серед дітей знайомі обличчя! Чудово пройшли презентації «Колисанок і дрімливих віршів» Мар’яни Савки (разом із Віктором Морозовом співали всі!), «Старшокласниці. Першокурсниці» Анастасії Левкової… Тішимося всім серцем за те, що книжка творчої майстерні «Аґрафка» «Голосно, тихо, пошепки» перемогла в конкурсі «Найкращий дизайн» у категорії «Дитяча книжка».

Якщо говорити про бестселери Старого Лева, то з дитячої лінійки видавництва ними стали: «Джордж і Великий вибух» Стівена та Люсі Гокінґів (переклад: Ганна Лелів, обкладинка: «Аґрафка»), «Рік у місті» Катажини Богуцької, «Що ховається у лісі?» Айни Бестард та Міреї Тріус, «Як збудувати дім» Мартіна Содомки (переклад: Тетяна Савченко) та «Привиди проти суперкрутих» Аудгільд Сульберг (переклад: Наталя Іваничук, обкладинка: Анастасія Стефурак).

Читайте про всі новинки видавництва «ВСЛ».
капшук

Жанна Капшук, «Книголав»:

«Книжковий Арсенал» цього року був дуже яскравий і насичений. Для «Книголаву» він був особливий ще й тим, що ми презентували себе як самостійне видавництво – з власним красивим стендом і цікавими новинками. Сподобалося практично все: чарівна атмосфера, класні заходи, можливість поспілкуватися з колегами, друзями і всіма-всіма, хто причетний до творення і читання книжок :)) Звісно ж, вразили натовпи відвідувачів-книголюбів – це фантастично! Не сподобалися деякі організаційні моменти: мала кількість браслетів для учасників (на стендах працює більша кількість людей, ніж видають браслетів, тому виникали труднощі при вході); проблеми з їжею (малий вибір і зависокі ціни) і з туалетами (шкода було витрачати дорогоцінний час на стояння в чергах…).

книголав

Нашими бестселерами стали дитячі новинки: «Атлас пригод» – велика ілюстрована книжка-подорож – і «Маленькі дослідники: Моє дивовижне тіло» – пізнавальна картонна книжка з віконцями, що відгортаються. Остання, на жаль, дісталася не всім охочим, тепер книжки додруковуються, тож уже скоро ми потішимо цією яскравою новинкою ще багатьох читачів!

Читайте про всі новинки видавництва «Книголав».
коваль

Наталія Коваль, «Ранок»:

Завдяки «Книжковому Арсеналу» здійснилися мої мрії.

Мені завжди хотілося, щоб навколо дитячого стенду видавництва «Ранок» вирували юрби малечі різного віку, щоб вони самі обирали книжечки, захоплено їх гортали і навіть тікали з ними від батьків :)))) Цього року було саме так. Щоправда, дітки, навіть найменшенькі, були дуже чемними і, роздивившись книжечку, акуратно клали на поличку й казали: «Я хочу цю». До мене звернувся один із авторів телефоном, запитуючи, як нас найшвидше знайти, то я так і сказала: де юрби малечі – там наш стенд, не помилитеся. До нас приходили навіть немовлята. І їх було дуже багато. Стільки усмішок, скільки подарували нам діти на Арсеналі навряд чи десь іще можна отримати.

ранок

Цей ярмарок здивував навіть бувалих працівників збуту. Цитата: «Це вперше на моїй практиці, що книжки закінчувалися на другий день». І це правда. Жодна новинка не залишилася без уваги. Я б сказала, навпаки, кожна новинка отримала чимало уваги. Так багато, що не на усіх читачів вистачило!

За підсумками Арсеналу в топ найпопулярніших книжок потрапили обидві частини «Школи чарівних тварин» Маргіт Ауер, перша в Україні екокнига «Зберегти ліс» (укладачка Ганна Булгакова), енциклопедія Сильвії Санжи «Я обираю професію», великий атлас-розмальовка «Україна» (ілюстрації Ольги Романової), вімельбух «Вітамінки» Агнешки Совінської. У топі опинилася вся серія книжок Річарда Скаррі («Найкращий словник», «Місто добрих справ», «Автівки, вантажівки та все, що рухається»).

Читайте про всі новинки видавництва «Ранок».
блажевська

Оксамитка Блажевська, «Фонтан казок»:

«Книжковий Арсенал» цьогоріч ще кращий, потужніший і ще книжковіший. Ми помітили, що читачі, які підходили до нашого стенду, вже добре знали, які книжки вони хочуть придбати. А ті, хто просто шукав книжки для дітей, неодмінно знаходили саме ту, яка їм подобалася. На нашому стенді були нон-стоп автограф-сесії письменників та ілюстраторів — читачі були в захваті! Ще провели три чудові заходи, оголосили про старт нового сезону літературного конкурсу «Напишіть про мене книжку!» та організували Великий квест супергероїв, під час якого діти блукали Мистецьким Арсеналом і з неабияким азартом виконували різні творчі завдання. Одне слово, було весело!

фк

Книжковий бестселер «Фонтану казок» на «Книжковому Арсеналі» – це «Мікробот і галактичний пірат» Олега Чаклуна, третя книжка з серії про супергероя українських дітей Мікробота. Це наша найпопулярніша серія. Ще надзвичайно популярною книжкою стала повість Тетяни Стрижевської «Файні тОвсті дівки, йо!», адже це дуже класне читання на літо для всіх, хто їде відпочивати в Карпати. Також лідерами продажів стали «28 днів із життя Бурундука» Івана Андрусяка та книжки Саші Кочубей – «Сім нескладух Говорухи» і славнозвісне продовження «Книга рекордів Говорухи».

Читайте про всі новинки видавництва «Фонтан казок».
венгринюк

Христя Венгринюк, «Чорні вівці»:

У якийсь момент на Арсеналі я просто зрозуміла, що стою з відкритим ротом і дивлюся на все, що відбувається довкола. Черги на вході завдовжки кілометри, тисячі людей, сотні найвідоміших облич. Люди стоять у черзі за книжками. Люди хапають книжки!!!

Це неймовірно!

чорнівівці

Так, ми дуже втішені цьогорічним Арсеналом. Ми добре спрацювали, у нас на презентаціях було дуже багато слухачів. Звісно, фурором не лише нашого видавництва, а й самого Арсеналу (не побоюсь такого висловлювання) стала книжка Вальфа Ельбруха про Крота 🙂 Дорослі та діти зафанатіли на цю книжку, а ми дуже щасливі, що підійняли та підійматимемо й надалі всім настрій цим особливим виданням.

Читайте про всі новинки видавництва «Чорні вівці».

Фото зі сторінок видавництв у фейсбуці, Meridian Czernowitz, Саші Кочубей, L’OFFICIEL.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар