4+

Розмова про дитячі мрії

Анастасія Музиченко

Тетяна МЕЛЬНИК. Зоряна подорож. – Київ: Грані-Т, 2016. – 76 с. (Серія «Книготерапія»)
Уподобань: 15

До «Книжкового Арсеналу» залишається близько тижня, тож БараБука продовжує знайомити з новинками, які підготували видавці для дітей та їхніх батьків. Цьогоріч серед видань для родинного читання – новинка «Граней-Т» у серії «Книготерапія». Кожна історія серії покликана допомогти осмислити важливу проблему в житті дитини та проговорити її з дорослим. «Зоряна подорож» Тетяни Мельник торкається важливої для розвитку дитини теми дитячих мрій.

Чарівна подорож розпочинається зі знайомства з Марією та її мрією. У дівчинки зникло каченя Качуня – не просто іграшка, а справжній вірний друг. Щоб повернути його, мама радить доні помріяти про його повернення, уявити це. Аж тут виявляється, що мрії – це не просто думки. Вони матеріальні, і навіть більше: вони схожі на самих дітлахів, мають імена й живуть у Країні Мрій на окремій планеті. На допомогу Марійці приходить крихітна чарівниця Мрія.

«Я чекала, коли ти сама захочеш зі мною зустрітися. Ми, мрії, не можемо приходити у цей світ без вашого дозволу. Бо люди іноді не готові зустрічатися зі своїми мріями, це може їм тільки зашкодити»

Чекає на підтримку й Богдасик. Проте його мрія геть не схожа на Марійчину. Хлопчик взагалі переконаний, що мріяти йому немає про що, адже тато виконує усі його бажання й забаганки. Маючи безліч гарних і дорогих іграшок, хлопчик упевнений, що йому навіть друзі не потрібні. Проте зустріч із Марією змушує Богдасика замислитися: чому стареньке невиразне каченя дорожче за новесенький поїзд із залізницею, і на що він готовий, аби мати такого ж вірного друга.

«Зоряна подорож» – досить заплутана, майже детективна історія, насичена чарівними персонажами та загадками. Проте з настанням ранку Марійчин сон, а отже – і чарівна подорож – завершується, каченя повертається до своєї власниці. А Богдасик знаходить відповідь на мамину загадку про справжніх друзів. Разом із хлопчиком цінувати дружбу, вибачатися й пробачати вчаться також і читачі. А щоб навчання було ефективнішим, повістина має психологічний супровід – «дорослу розмову про красу та користь дитячих мрій» із казкотерапевтом Катериною Єгорушкіною. Прочитавши післяслово Єгорушкіної, батьки матимуть більше фахової інформації про уяву, про те, що мрії бувають добрі та руйнівні, яке вони мають значення для втілення творчих задумів, натхнення.

Книжка має стати терапевтичною не тільки для дітей. Дорослим теж варто поглянути на себе збоку. Чи не кажуть вони своїм дітям так, як Богдасикова мама, маючи на увазі ставлення Марійки до «іграшкового» друга: «Я б дуже хотіла, щоб ти бодай трішки був схожий на ту дівчинку», – говорить вона. Основа основ виховання успішної та впевненої особистості в тому, щоб не порівнювати дитину з іншими, – це не лише образливо, а й руйнівно. Забігаючи наперед, скажу, що Богдасик не ображається, він упродовж усієї подорожі до Країни Мрій намагається розгадати мамині слова й іде в правильний бік: таки змінює своє ставлення до іграшок, друзів і мрій.

Видання щедро ілюстроване теплими акварелями Катерини Очередько. Симпатичні кирпаті образи малючків і навіть драконів визирають чи не з кожної сторінки, запрошуючи в захопливу «Зоряну подорож». Тож закривайте оченята і нумо мріяти, на вас уже чекають 😉

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар