Щорічна державна премія «Українська книжка року»


Премію започатковано 2009 року з метою нагородження авторів, видавництв, видавничих організацій за досягнення в галузі художньої літератури, за внесок у розвиток українознавства і за сприяння у вихованні молодого покоління.

На здобуття премії висувають україномовні книжки, які вийшли в Україні впродовж останніх трьох років. Для цього до 15 листопада в Держкомтелерадіо України слід подати заявку разом із виданням. Розмір грошової нагороди становить 100 тисяч гривень. При цьому кошти ділять між авторами і видавництвом порівну. Нагородження традиційно відбувається щороку 26 травня, в День працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження.

2012 року в історії премії стався безпрецедентний випадок: письменниця Леся Воронина й художниця Катерина Штанко, дізнавшись про відзнаку за свою книгу «Сни Ганса Християна», відмовилися від премії. Авторки пояснили своє рішення так: «Від нинішньої влади премію прийняти не можемо. Якби прийняли, то це означало б, що ми поділяємо їхню політику, те, що вони роблять у гуманітарній сфері, миримося з тою вакханалією, яку вони затіяли з музеями».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: