Вісім ключів БараБуквордсу

Автор: БараБука


Дитячий форум у Львові – одна із тих книжкових подій, на яких БараБука особливо любить книгодрузячитися. Щойно добігши із потяга до робочого кабінету, песик-читака спробував впорядкувати свої враження про “Вісім ключів Буквордсу” (таку тематичну назву мав форум цього року). Зробити це дуже легко завдяки прес-центру Дитячого форуму, адже юні журналісти гарно висвітлювали усі найважливіші події, тож ми рясно цитуватимемо їхні вдалі формулювання. 🙂

Спершу діткам запропонували намалювали комп’ютерного персонажа – робота, яким він постає в їхній уяві, згодом – говорили про улюблених тваринок”, – звітує прес-центр про перший майстер-клас БараБуки на Форумі, проведений разом із ілюстраторкою Наталкою Сойко та благодійним проектом ЛакіБукс.

Варто відзначити, що назву до квесту обрали доволі символічно – «Три поверхи Читальні», адже кожен учасник отримував три питання і кожне з них було важчим за попереднє”, – а це вже спостереження щодо барабучого читацького квесту за серією Читальня.“Хто не уявляв себе в якомусь супертехнологічному майбутньому? Мабуть кожен, особливо після переглядів фільмів про майбутнє нашої планети, приміряв на себе роль мешканця футуристичного мегаполіса або капітана міжгалактичного корабля!” – промовила Наталка Сойко і одразу ж взялася разом із книгодрузяками малювати нові фантастичні світи у межах другого свого барабучого майстер-класу.

А ввечері 10 травня БараБуці довелося вперше в житті очолити аж два гуртожитки. Анна Третяк стала головою Містичного гуртожитку, а Галина Ткачук – гуртожитку Пригод на церемонії нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого читання “Книгоманія – 2018” у найстаршій бібліотеці України.

Як виявилось, одне і те ж скупчення під різним кутом може презентувати різні  обриси. Черепаха, яка сидить на шпагаті, собака, цукерка та навіть курсова робота студента-бакалавра”, – це спостереження стосується аж ніяк не скупчення книгодрузяк на Форумі, а хмар, таємниці яких юні читаки мали можливість розгадати із Марією Артеменко, авторкою книжки “Таємниці хмар”.

Сергія називають «письменником, що став казкарем на передовій».На зустрічі письменник влаштував читання двох своїх книжок: «Хлопчик і відьма» та «Поганий день і веснянки». Було видно, що йому цікаво бути в контакті з дітьми, цікаво не просто написати дитячі твори, а й влучно їх презентувати”, – таке враження у спецкора Дитячого форуму лишили барабучі читання із автором серії Читальня.

“Ми з Оксаною Лущевською попросили дуже класних і неповторних сучасних підліткових письменниць написати по історії про дівчат і хлопців 10-12 років, їхні справжні досвіди, радощі й проблеми. Разом історій вийшло 12, а художниця Марія Гермашева намалювала до них прикольні ілюстрації в дусі коміксів”, – розповіла Валентина Вздульська про роботу над книжкою “Окуляри і кролик-гном”, на презентації якої кожна читачка і кожен читач мали можливість отримати барабучі листівки за щиро розказані власні історії.

На майстер-класі художниці Христини Лукащук за книжкою Лариси Денисенко “Лісовеня Сова” кожен учасник мав можливість створити своє унікальне лісовеня або домовеня у техніці колажу. Юні художники спершу дивувалися, що зробити колаж їм пропонують без застосування ножиць, однак результати такого “рваного” колажування навіть перевершили очікування деяких батьків, що спостерігали за процесом.

“Вигадувати історії може будь-хто, незалежно від віку й освіти. А щоб цікаво записати їх, треба кілька розумно-чарівних штурханців”, – вирішила Таня Стус. І не просто вирішила, а й ніжно та впевнено роздала ці магічні штурханці усім книгодрузякам-писакам Дитячого форуму.

БараБука дуже вдячна організаторам “Восьми ключів Буквордсу” та усім нашим чудовим письменникам і художникам, які взяли участь у нашій програмі. Ну і звісно ж – юним книгодрузякам. 🙂 

 

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар