4+

Співані вірші

БараБука

ВІРШОЛЮБИКИ. Збірка дитячих пісень №1. – ТОВ «Ігри розуму», 2013.
Уподобань: 8

Колись у київському видавництві «Грані-Т» (яке, на жаль, уже тихо відходить у минуле) були прецікаві унікальні серії – «Сучасна дитяча поезія» та «Дитяча іронічна поезія». Саме на їхній основі у 2012–2013 рр. здійснився проект «Віршолюбики» – це коли українські зірки, лідери думок, творчі люди читали дітям вірші. Під час одного з таких проектів – «Музичних віршолюбиків» – і народилася ідея цього диску.

Ой ходила лебедиха,
та й у лузі, лу
пригорнула тихо-тихо
крильцем ковилу.

Ой ходила лебедиха,
та й у лісі, лі
притулилась тихо-тихо
крильцем до землі.
(Іван Андрусяк)

Автором і натхненником більшості мелодій є музикант Едуард Приступа, якого більшість знає як Ділю. Саме він зібрав під однією обкладинкою (так-так, у дисків також є обкладинки!) десяток українських рок- і поп-зірок і надихнув їх заспівати вірші сучасних українських і зарубіжних поетів – Івана Андрусяка, Юрія Бедрика, Михаїла Яснова, Юліана Тувіма, Андрея Хадановіча та інших. Росава заспівала чудесну «Річку» на слова Тувіма, Тоня Матвієнко – зворушливу лебедину колискову від Івана Андрусяка, Діля – дотепний вірш Яснова «Дорослий», Іван Леньо – його ж «Якби мені уміти», «Mad Heads» – «Буль і Ням» того ж Андрусяка, а Мирослав Кувалдін проспівав на мотив реґґі «Трьох замріяних котів» Юрія Бедрика. Поміж цим усім добром – декламовані дітьми вірші.

Слід завважити, що диск (попри те, що композиторів там усього двоє – Діля та Орест Криса), – дуже різнорідний за стилем і настроєм. Кожен із музикантів виконав «свій» вірш у своїх стилі й манері, тому виходить, що колисанки й запальний рок тут можуть бути сусідніми треками. Утім, хто зна, можливо, таким чином дитина ознайомиться з основними музичними стилями й вибере те, що саме їй до смаку?

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар