Суд рекомендує: невиховані? читайте дитячі книжки!


Малиновський суд Одеси визнав винним у скоєні кримінального проступку 35-річного чоловіка за ляпас незнайомцю, призначив йому штраф та рекомендував прочитати дитячий роман «Поліанна» Елеонор Портер. Про це повідомила «Українська правда», покликаючись на Державну судову адміністрацію.

Як повідомляє «Українська правда», обвинуваченого, що має вищу педагогічну освіту та працює директором ТОВ, звинуватили у вчиненні умисних легких тілесних ушкоджень, чоловік визнав свою провину. У судових матеріалах ідеться, що влітку 2020 року у дружини підсудного виник конфлікт із іншим чоловіком, що подряпав її автівку. Жінка зателефонувала обвинуваченому зі скаргами, той приїхав на місце та вдарив того, з ким сперечалася дружина.

Головуючий суддя Олександр Гарський взяв до уваги те, що підозрюваний визнав свою провину, а також те, що тілесні ушкодження були легкими.

Вирок також констатує, що обвинувачений «сильно розхвилювався». Чоловік вийшов із автівки і, за даними суду, не розмовляючи, підійшов до одного з чоловіків (з якими конфліктувала дружина) та дав йому ляпас. Потерпілий упав на землю та подряпав лікті.

Суд встановив, що обвинувачений «застосував фізичну силу майже інстинктивно». А події, які сталися з його дружиною, «стосувались звичайного людського непорозуміння».

Враховуючи те, що підсудний не бачив іншого шляху вирішення конфлікту, суд дуже критично оцінив таку поведінку, вважаючи її не тільки образливою по відношенню до іншого, але й шкідливою для суспільства в цілому. Тому суд визнав чоловіка винним у скоєні кримінального проступку, оштрафував на 850 гривень та рекомендував прочитати роман Елеонор Портер «Поліанна».

«Очевидно, що вказане правопорушення стало можливим виключно в зв’язку з відсутністю звичайної людської культури та виховання з боку обвинуваченого… – зазначено в рішенні суду. – Суд вважає за необхідне рекомендувати обвинуваченому звернути увагу на власне відношення до життя та критично оцінивши всі наслідки скоєного, приділити увагу власному інтелектуальному розвитку у напрямку доброзичливих відносин до іншої людини».

Як відомо, раніше суд під головуванням судді Олександра Гарського вже використовував у своїх присудах рекомендації читати класику з «виховною метою». У жовтні 2021 року суд визнав винними двох молодиків 19 та 23 років у крадіжці магнітоли та присудив їм читати твори Тараса Шевченка, Марка Твена та Джека Лондона.

Джерело: www.pravda.com.ua.

БараБука радить працювати на випередження й читати хороші книжки ВЖЕ, тож радимо звернути увагу на такі матеріали:

42 книжки з психології дитинства (якщо ви виховуєте дітей)

Посібник «Живі Письменники. Батькам – 2» доступний онлайн (якщо читаєте з дітьми)

Книжка як опора: що читати підліткам? (якщо в душі ви – підліток)

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар