Прохасько Тарас | Письменники


Письменник, журналіст. Народився 16 травня 1968 року в Івано-Франківську, де живе й нині. За фахом – ботанік, випускник біологічного факультету Львівського державного університету імені Івана Франка. У різні часи працював учителем, барменом, сторожем, ведучим на радіо, газетярем, телевізійником. Доклався до творення літературно-мистецького часопису «Четвер», писав до львівських газет «Експрес» і «Поступ», нині веде авторську колонку в тижневику «Галицький кореспондент».

Лауреат низки літературних нагород, зокрема – премії видавництва «Смолоскип», літературної премії імені Джозефа Конрада, премії імені Юрія Шевельова. Автор близько десяти «дорослих» книжок, найвідоміші з яких – «НепрОсті», «FM Галичина», «З цього можна зробити кілька оповідань» та інші. Книжка «Хто зробить сніг», написана у співавторстві з Мар’яною Прохасько, – дебют Тараса Прохаська в ролі дитячого письменника. За неї автори у 2013 році одержали премії «Дитяча Книга року BBC» та «ЛітАкцент року».

«Мені тепер здається, що найважливішими речами, які пов’язані з дитячою книжкою, є досвід того, як книжку дають, – вважає Тарас Прохасько. – Це стається в дуже різний спосіб. Можуть просто дати, може св. Миколай принести, можуть її читати, а можуть узагалі не показувати, не читати, але переповісти. Але книжка як один з інструментів співіснування, любовного контакту – це важливіше від змісту тих книжок, того, якими є книжки».

Читайте також інтерв’ю з Тарасом Прохаськом: «Маленька дитина відкрита до абсолютної любові»

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: