Терещенко Олена | Письменники


Письменниця. Народилася і мешкає в Місті-герої Чернігові.

Писати почала ще у школі й відразу замахнулася на історичний роман. Той перший твір так і не було дописано, однак любов до минувшини спонукала Олену вступити на історичний факультет Чернігівського педагогічного університету.

По закінченні навчання працювала журналісткою на міському радіо та в газетах, готувала не лише випуски новин, а й матеріали на історичну тематику. Зокрема, радіопередачі присвячені місцевим чернігівським легендам. Результатом цієї роботи стала перша книжка авторки – науково-популярне видання «Прогулянки з привидами: містичні легенди Чернігівщини».

Нині працює переважно в жанрі фентезі та історико-пригодницької літератури. Є авторкою двох збірок короткої прози «Симаргл на підвіконні» (міське фентезі на основі чернігівських легенд) та «Розшукується дракон!» (європейське фентезі), роману «Терімен» на основі українського та японського фольклору (у співавторстві з Олександром Білогурою) та підліткового історичного фентезі «Громовий амулет».

Переможниця конкурсів «Коронація слова», «Молода коронація» і «Гранд Коронація». Працює в Центральній міській бібліотеці ім. М.М. Коцюбинського (м. Чернігів), де відповідає за організацію масових заходів та зв’язки зі ЗМІ. Опікується молодіжними літературними проєктами, які діють на базі бібліотеки.

«Чому пишу саме для підлітків і молоді? Мабуть через те, що я – невиправна ідеалістка, яка романтизує навколишню дійсність і хоче писати про шляхетних панянок, лицарів без страху й докору та прекрасних принців, – ділиться з БараБукою письменниця. – І, звісно ж, мені подобається описувати своїх юних героїв, із усіма їхніми пошуками та помилками».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: