Топ БараБуки: короткий список найкращих родинних видань 2018 року


Проект підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги» оприлюднив короткий список відзнаки «Топ БараБуки». До короткого списку найкращих родинних видань 2018 року ввійшли 33 книжки сучасних українських авторів та ілюстраторів, тоді як довгий список «Топу БараБуки» був майже вдвічі довший і складався з 54 видань. Переможці в кожній номінації стануть відомі 14 грудня. Також до 13 грудня кожен охочий може проголосувати за улюблене видання: за результатами голосування БараБука вручить відзнаку «Вибір читачів».

14 грудня о 18:00 у Дитячому центрі Національного музею Тараса Шевченка (бул. Тараса Шевченка, 12) редакція Простору Української Дитячої Книги назве найкращі родинні видання 2018 року в номінаціях «Перша книжка малюка», «Візуальна книжка», «Підліткова книжка», «Пізнавальна книжка», «Родинна книжка» та інші. Також оприлюднять імена переможців у категоріях «Ілюстратор року», «Дебют автора у прозі», «Дебют ілюстратора», «Дебют видавництва». Окремі номінації стануть відомі вже під час оголошення результатів «Топу БараБуки»: вручивши ці відзнаки, БараБука вчергове озвучить тенденції, що панували в українській дитячій і підлітковій літературі 2018 року.

До короткого списку «Топу БараБуки»–2018 потрапили такі видання:

Номінація «Дебют автора у прозі»:

Номінація «Дебют ілюстратора»:

Номінація «Дебют видавництва»:

 

Завантажити прес-реліз «Короткий список найкращих українських родинних видань 2018 року».

Традиційно книжки, авторками або укладачками яких є редакторки БараБуки, в конкурсі не розглядаються. Цього року йдеться про такі видання:

 

Серія «Слухай Серцем», видавництво «Ранок»:

*

Серія «Читальня», видавництво «Ранок»:

*

Довідка. «BaraBooka. Простір української дитячої книги» – це проект із підтримки дитячого читання, перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва. Ресурс розраховано на широке коло читачів: від батьків та дітей, які вже можуть самі приймати рішення щодо вибору книжок, до фахової спільноти науковців, педагогів, бібліотекарів. На сторінках БараБуки можна прочитати як відгук дитини-читача, так і рефлексію доктора наук. У центрі уваги БараБуки – вітчизняні автори, ілюстратори, перекладачі. Поміж тим можна дізнатися й про світові контексти і шляхи розвитку книговидання для дітей, а також про прийоми заохочення дітей до читання.

Від 2014 року БараБука допомагає батькам, бібліотекарам, вчителям зорієнтуватися в розмаїтті новинок дитячого книговидання. Щороку автори та експерти порталу називають найкращих прозаїків, поетів, ілюстраторів, вказують на яскраві дебюти та відзначають видання різних жанрів і форматів: художні та пізнавальні книжки, новинки та перевидання класики. Список книжок, відзначених «Топом БараБуки» у 2017 році, можна переглянути тут.

Засновниця і керівниця проекту – літературознавиця, менеджерка культури, авторка книжок для дітей Тетяна Стус. Головна редакторка порталу – Анна Третяк. У Просторі також працюють знавчиня дитячої літератури, редакторка Ольга Купріян, письменниця, літературознавиця Галина Ткачук, заводійка книгоподій Анастасія Музиченко і провідниця бібліопростору Марія Артеменко.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар