11+

Три, два, один… апокаліпсис почали!

Анастасія Музиченко

Юрій НІКІТІНСЬКИЙ. Апокаліпсис: 40 правил виживання / Ілюстрації Еліни Цильке. – Київ: Артбукс, 2021. – 100 с.
Уподобань: 10

Він приходить, коли його не ждуть. Він докорінно змінює звичне життя на Землі, бо старі правила вже не діють. Щоб вижити під час Нього, треба знати і дотримуватись нових правил. Він – це АПОКАЛІПСИС! А правила виживання під час написав Юрій Нікітінський, автор багатьох веселих історій, трошки хуліганських і безмежно добрих.

«Коли стається апокаліпсис? Коли на нього ніхто не чекає»

Кілька років тому світ змінився і перед людством постала нова загроза. Змінилися правила спілкування, пересування і навіть дитяча література. Більше почало з’являтися книжок про віруси та лікарів, зокрема нон-фікшн журналістки Наталії Бушковської «Ці неймовірні віруси» (АССА), Еліни Заржицької «Вони змінили світ. Лікарі й біологи» (Талант) або зовсім для малюків книжка психологині Світлани Ройз «Ми до лікаря йдемо». Деякі персонажі в дитячих книжках одягнули медичні маски та почали користуватися антисептиками. Усе це – нові реалії нашого життя, і письменники не можуть їх ігнорувати. Не зміг пройти повз нової загрози і Юрій Нікітінський, але зробив він це, як завжди, з іронією і по-сучасному. Отак у співпраці з ілюстраторкою Еліною Цильке та видавництвом «Артбукс» з’явилася нова вибухова книжка «Апокаліпсис: 40 правил виживання».

Ілюстрації: Еліна Цильке

Це незвичайне видання з купою різних фішечок і приколів. Почнімо з початку, з обкладинки. Вона має клапани, які можна використовувати як закладинку, або щось класти за них, як у кишеньку (наприклад, стильні наліпки з ілюстраціями з книжки). Далі на читача чекає попередження про необхідність продезінфікувати руки (не книжку, звісно :)) та місце для підпису, кому ця книжка належить. Далі починається справжній посібник із виживання. Юрій Нікітінський розглядає кілька варіантів початку апокаліпсису, як його розпізнати, тобто через що (або кого) він може розпочатися і як діяти в таких ситуаціях. Відповідно до різних апокаліпсисів (зомбі, прибульці чи вірус) є різні дієві правила виживання і всілякі інструкції. Наприклад, автор пропонує користуватися гаком! Так-так, звичайнісіньким гаком, як у піратів. Для чого? Щоб відчиняти і зачиняти двері, чухати спину, звертати на себе увагу, відбиватися від зомбі та розгрібати сміття. Несподівано, еге ж?

Радимо читати видання з олівцем у руках, адже художниця лишила спеціальні місця, де читач сам може домалювати свої варіанти того, що потрібно покласти у тривожну валізку або чим ще можна торкатися поверхонь, окрім гака.

На завершення автор нагадує, що кожен може зробити, аби не наближати апокаліпсис. Наприклад, дбати про довкілля, сортувати сміття, поважати чужий простір, не засмічувати соцмережі і т.д. Ну а далі починається найцікавіше – абсолютно чорні сторінки і зворотній відлік! Що ж за тими чорними сторінками? Апокаліпсис? Невже почалося? ААААА…

P.S. Не зволікай, читай книжку і збирай тривожну валізку. Читання рятує!

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар