У Києві покажуть роботи молодих ілюстраторів Польщі та України


8–12 квітня кияни та гості столиці зможуть зазирнути у світ молодої польської та української ілюстрації: під час «Книжкового Арсеналу» в Києві відбудеться виставка «Pictoric».

«Pictoric» – це польсько-українська виставка сучасної ілюстрації та серія майстер-класів і лекцій, розклад яких ви можете переглянути в рубриці «Анонси». Одне з основних завдань проекту – створення майданчика для спілкування польських та українських художників, видавців і широкої публіки, яка цікавиться книжковою ілюстрацією. Організатори роблять наголос на польсько-українських видавничих і творчих взаєминах, обміні досвідом та культурою.

«Ми дуже чекаємо на відкриття проекту “Pictoric” на “Книжковому Арсеналі” цього року. Очікуємо, що, окрім зацікавлення власне виставкою, “Pictoric” спровокує згуртування професійної ілюстраторської спільноти, – розповідає одна з ініціаторок проекту, мистецтвознавець Анастасія Денисенко. – Вважаємо, що це необхідно для того, щоб демонструвати певні якісні стандарти в сучасній українській ілюстрації. Як почесних гостей ми запрошуємо ілюстраторів Івону Хмєлевську, Маґду Восік та Павла Павлака, які, окрім того, що оригінальні та цікаві своєю творчістю, визнані світовою професійною спільнотою, також мають досвід публічних виступів і проведення воркшопів. Дуже тішить, що всі троє, попри ситуацію в Україні, охоче відгукнулися на наше запрошення і з нетерпінням очікують на цю подію. У Болоньї ми зустріли пані Івону, вона зізналася, що дуже хоче побувати в Україні саме тепер, аби підтримати нас. До речі, ми вже не вперше відвідуємо Болонський книжковий ярмарок і бачимо, що українські художники жодним чином не поступаються талантом іноземним, ми можемо сміливо виходити на світовий книжковий ринок. Нам бракує лише просування та інтеґрації – за це також хочемо взятися, заснувавши клуб ілюстраторів. Робитимемо виставки, просуватимемо проекти, інформуватимемо про конкурси для художників книги, організовуватимемо воркшопи та лекції з відомими ілюстраторами».

У виставці візьмуть участь і відомі в обох країнах художники-ілюстратори, і студенти художніх академій. За словами однієї з організаторок виставки, художниці Анни Сарвіри, на «Pictoric» вирішили зробити акцент на молодих ілюстраторах, імена яких, можливо, не такі відомі загалу, як, скажімо, Владислав Єрко. Але серед учасників є й популярні в Україні молоді художники Романа Романишин та Андрій Лесів, які не раз брали участь у різних міжнародних виставках, а цього року навіть тріумфували в Болоньї. Також можна буде побачити роботи Сергія Майдукова, Анни Хоменко, Анни Сарвіри, Юлії Тверітіної, Тетяни Денисенко й мистецького об’єднання «ВАЛ», які вже не раз проявили себе як дизайнери та ілюстратори видань для дітей. Із боку Польщі у виставці візьмуть участь ілюстратори Івона Хмєлевська, Марта Ігнерська, Аґата Дудек, Павел Павлак і Єва Козира-Павлак, Емілія Дзюбак, Ола Волдансmка-Плочінська, Катажина Боґуцька, Марта Славінська, група «Projektor», Марта Ожел, Павел Яродзький та інші.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись: