У Києві відбудеться виставка сучасних чеських ілюстраторів


9–13 квітня Чеський центр в Києві спільно з «Книжковим Арсеналом» покаже виставку сучасної чеської ілюстрації для дітей.

«11 світів», а саме таку назву має виставка, – це одинадцять чеських художників-учасників виставки, ілюстраторів молодшої та середньої генерації, серед яких – Давид Бьом, Вхрсті, Карел Єріє, Луціє Ломова, Галина Міклінова, Петр Нікл, Їржі Франта, Рената Фучікова, Вендула Халанкова, Павел Чех і Петр Шмалец.

Як вказано на сайті Чеського центру в Києві, учасники «11 світів» «своїми творами відповідають на цілу низку питань про спорідненість світів коміксів, і традиційної ілюстративної техніки. А також на роботу сучасних ілюстраторів із техніками колажу та асамбляжу, на добросусідські взаємини ілюстрації з карикатурою, з мультфільмами, текстильним виробництвом, на вплив авторської книги».

На думку організаторів виставки, після 2000 року сучасні дитячі книжки стали більше показувати реальний світ, «населений реальними людьми, звірами та речами, лише місцями поетично прикрашений, нетрадиційно оживлений або просто трохи зміщений зі своєї звичної осі». Це зміщення чудово ілюструють персонажі чеських ілюстраторів – «диваки» Нікла, Міклінової, Чеха, маленькі і великі шукачі пригод із книг Вхрсті і Шмалца, пара мишей Луції Ломової чи «бляшана Міна» Давида Бьома і Павла Грнчіржа.

Таким чином сучасна дитяча ілюстрація повертає значущість щоденному, звичному та загальному, змушуючи дітей на якийсь час відірватися від фантазій і магії й переконатися, що магія у всьому, навіть у повсякденному житті.

 Також у ці дні БараБука радить відвідати заходи «Pictoric».

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар