У Києві відкрилася безплатна літературна студія для підлітків


У Києві відкрилася безплатна літературна студія для підлітків «Майстерня історій». Відвідувати гурток можуть підлітки 14–18 років, хоча, як кажуть кураторки курсів Катерина Туранська та Юлія Конопляна (Cicuta Bookshop, Bartleby & company), наразі є і молодші, і старші учасники. Заняття триватимуть до кінця навчального року, повідомляє «Букмоль».

«Як і нашу дорослу літературну майстерню Bartleby & Company, підліткову ми задумували як простір для навчання та спілкування тих, хто жити не може без вигадування історій, хто пише сам і цікавиться тим, що пишуть інші, хто читає вночі, зранку і вдень, хто думає, що він – реінкарнація Селінджера чи Бредбері, хто переконаний, що життя для того, щоб написати свою історію. Це надійний прихисток для тих, хто впевнений, що реальність – це все те, на що здатна твоя уява», – діляться кураторки проекту.

За словами Туранської та Конопляної, «найперше йдеться про те, щоб вчитися писати і ясно висловлювати свою думку. Ми говоритимемо про створення характерів та мотивації персонажів, розробку сюжету, створення конфлікту, про мову. Йтиметься про інструменти і ресурси, необхідні для того, щоб цікаво розказати історію. Зрештою, про те, що це всього лише умовності, і ти ладен все змінити». «Ми створили майстерню, щоб підлітки писали і отримували від цього задоволення. Це свого роду демістифікація як письменницького процесу, так і будь-якого творчого процесу. Втілювати свої ідеї – це нормально, це не привілей окремих людей. Тут ми вчимося розповідати історії, але цей досвід буде надихаючим для будь-якої їхньої діяльності за межами майстерні», – розповідають дівчата.

Упродовж «навчального» року обіцяють писати оповідання, вірші, п’єси, створювати комікси, розбиратися в тонкощах течій, напрямів, стилів і жанрів. Також обов’язково читатимуть та обговорюватимуть книжки, знайомитимуться з сучасними письменниками, побувають на літературних фестивалях, презентаціях нових книжок, театральних читках. Відсвяткують день народження Холдена Колфілда і випускний.

Щоб записатися на курси, слід надіслати повідомлення в соцмережі або зателефонувати.

Контакти:
fb.com/maysternya.istoriy
vk.com/maysternya_istoriy
+38 (093) 621-51-51

Розклад:
Середа / 16:15 — 19:15
П’ятниця / 16:15 — 19:15

Адреса: Київський палац дітей та юнацтва (вул. Івана Мазепи, 13)

Можливо, вас зацікавить літшкола для молодших школярів: Літшкола для дітей від «Веселої науки»

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар