У Києві відкрито літературний клуб для найменших


У Києві з’явився справжній літературний клуб для маленьких читак. Називається він «Букмоль», за назвою однойменного сайту про дитячі книжки. Зустрічі літературного клубу відбуватимуться двічі на тиждень, по дві години дорослі й малі читачі разом відкриватимуть для себе книжки-картинки з бібліотечки «Букмоля», де зібрано непересічні видання з усього світу, від класичних до найсвіжіших.

Літклуб «Букмоль» – це читання у неформальній атмосфері, де щоразу зустрічаються не тільки давні знайомі, а й новачки. Такий досвід допомагає дитині соціалізуватися, вчить не соромитися говорити та краще висловлювати власні думки. «Усе – для того, щоби читання стало невиправною звичкою і, водночас, ніколи не набридало, заохочувало обговорювати прочитане з іншими чи домірковувати наодинці», – переконані творці «Букмоля».

«Ми завжди, і на цьому наголошуємо, читаємо вголос та разом з дітьми (уникаючи мого монологічного і монотонного читання). Інакше кажучи, проводимо поширені на Заході сторі-тайми, попри різноманітні ставлення і до терміну, і самих заходів, із якими мені доводилося часом боляче стикатися, – розповідає одна з засновниць сайту “Букмоля” Єлизавета Гречанюк. – Книжки для клубу добираємо ретельно, можемо докладно пояснити, чому саме ця посіла поличку в “букмольній” бібліотеці. Після кожного читання намагаємося критично глянути на прочитане-почуте, обговорити навіть із найменшими – завжди цікаво почути враження кожного читача-слухача, але, заохочуючи та в жодному разі не тиснучи, бо “кожен має право промовчати”. Наприкінці творчо “засвоюємо” книгу, малюючи, ліплячи щось, пов’язане з сюжетом, героєм, рештою персонажів, контекстом книги, якщо у ній ідеться, наприклад, про якусь історичну подію, інтертекстуальними зв’язками (поки їх так не називаючи), якщо це пародія на казку про трьох поросят».

Організатори літературного клубу також планують створити невеличку читальну залу з ретельно дібраними книжками різними мовами для дітей будь-якого віку, а при читальній залі – розмовний клуб із вивчення іноземних мов (отак, уже стартують заняття з англійської мови). При цьому активно включатимуть читання оригінальної художньої літератури. Крім того, плануються й «довколакнижні» активності – малювання, ліплення, всілякі майстер-класи.

Зустрічі літературного клубу відбуватимуться від 15:00 до 17:00 у вівторок та четвер у дитячому центрі «Парус», що на Подолі (вул. Андріївська 8/12). Деталі за телефоном 063 727 63 67.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар