У Києві відкрився новий творчий простір для молоді


У Києві в одному з найстаріших павільйонів Кіностудії імені Довженка відкрився новий творчий простір – Центр науки та мистецтва «DIYA» Національного центру «Мала Академія Наук України».

Організація свята, на яке, за словами, президента МАН Станіслава Довгого, «не зганяли учнів чи студентів за списками» показала, що з фантазією, почуттям гумору та авангардовістю в «DIYA» все гаразд: традиційне «ванільне» розрізання стрічки було замінено перекушуванням колючого дроту арматурним ножицями.

11

На відкритті численним гостям показували винаходи учнів МАН, унікальну цифрову лабораторію, фотовиставку про історію створення Центру. На головній сцені на тлі кадрів із раритетних кінострічок виступали «Хорея Козацька», «Гуляйгород», Сергій Василюк («Тінь Сонця»), Василь Лютий, «Десь Там» та інші.

У галереї Центру на честь відкриття вперше в Україні було представлено виставку картин «Freedom Colours / Кольори Волі / Цвета Свободы» Марії Діордійчук та Єгора Стрєлкова («Diordichuk&Strielkov Arts»). Образи створювалися безпосередньо в гарячих точках протистоянь під час Революції Гідності. До цього проект «гастролював» Естонією, Фінляндією, Данією, Швецією, Італією та Польщею.

1

Юні науковці пропонують нові енергозбережувальні технології. Фото: Facebook Diya

Як розповідають організатори, «DIYA» вже другий місяць опановує цей простір Кіностудії. Зокрема, для юних і досвідчених науковців тут уже відбувалися хакатони (масові заходи для винахідників та дослідників, коли впродовж обмеженого часу слід знайти рішення важливої проблеми). У жовтні на сцені павільйону показували вистави третього фестивалю документального театру «Документ».

4

На виставі фестивалю документального театру. Фото: Facebook

А вже 8 листопада «DIYA» запрошує на третій фестиваль соціальної відеореклами «Molodiya Festival» й наголошує, що Центр відкритий до співпраці.

БараБука також планує долучитися до роботи творчого простору: вже на початку наступного року підлітки-МАНівці, які мають хист до літературної творчості, зможуть зустрітися з відомими письменниками й потренуватися у створенні власних книжок.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар