У Німеччині видали 14-томову «Енциклопедію казок»


У німецькому місті Геттінген опубліковано 14 томів «Енциклопедії казок», над створенням якої працювало 850 авторів протягом 40 років. Наприкінці 2014 року було видано останній том довідника, а в нинішньому році світ побачить покажчик до енциклопедії, повідомляє «Українська правда. Життя» з посиланням на «Deutsche Welle».

Велика частина майже чотирьох тисяч статей присвячена аналізу казок і їх порівнянню з точки зору змісту, типології, стилістичних прийомів і мотивів. Крім того, наведено біографії збирачів і дослідників казок. Об’єктом аналізу є не тільки добре відомі німцям казки, наприклад, братів Грімм, підкреслює куратор проекту і співвидавець енциклопедії Ханс-Йорг Утхер (Hans-Jörg Uther): «Нас цікавили відмінності і подібності в казках різних народів».

Проект зі створення унікальної «Енциклопедії казок» було здійснено в Академії наук Геттінгена за підтримки держави. Він продовжує давню традицію вивчення казок у цьому місті.

Знамениті збирачі казок Якоб і Вільгельм Грімм (Jacob Grimm, Wilhelm Grimm) жили тут від 1829-го до 1837 року. Наприкінці 1812 року було опубліковано їхню збірку «Дитячі і домашні казки» – й донині одну з найпопулярніших книжок у світі.

Найбільш поширеним мотивом у світі казок є, за даними співвидавця енциклопедії, мотив убивства дракона (що трапляється і в українських народних казках): герой перемагає ворожу силу, символізовану драконом. Дракон або змій, підкреслює вчений, у всьому світі, крім Азії, ототожнюється в казках зі злом. А найпопулярнішими казками у світі залишаються «Білосніжка і семеро гномів» та «Червоний Капелюшок».

Джерело: Українська правда. Життя.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар