У США назвали володарів медалей Ньюбері й Кальдекотта


Американська бібліотечна асоціація (American Library Association, ALA) визначила найкращі видання для дітей і підлітків. Повний список нагород ALA за 2015 рік, включно з найпрестижнішими відзнаками у сфері дитячої літератури, подано на сайті асоціації.

1ala1Отож, медаль імені Джона Ньюбері (John Newbery Medal) за найвизначніший внесок у дитячу літературу присуджено за роман «Кросовер» (The Crossover) Квома Александера (Kwame Alexander). Александер – автор 18 книжок, у романі «Кросовер» ідеться про двох 12-річних братів-близнюків і їхню всеохопну пристрасть до баскетболу. Утім, книжка – геть не про спорт, а більше про складні стосунки в родині й між братами.

1ala2Медаль імені Рандольфа Кальдекотта (Randolph Caldecott Medal) за найвизначнішу американську книжку-картинку для дітей присудили книжці «Пригоди Біклі: невигаданий друг» (The Adventures of Beekle: The Unimaginary Friend) Дена Сантата (Dan Santat). Ця книжка – про справжню дружбу, ідеться в ній про те, як на далекому-далекому острові народжується вигаданий друг. Усе своє життя він чекає, поки якась дитина обере його і дасть йому ім’я. Не витримавши довгих днів очікування, симпатична істотка вирушає в мандри до великого міста, де нарешті знаходить дитину, яка дарує йому справжнє ім’я – Біклі.

1ala21

1ala25

Джерело: БараБука.

Читайте також: Найкращі книжки 2014 року в Україні і світі

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар