Українська книжка про війну – серед переможців BolognaRagazzi


Книжка, написана та проілюстрована творчою майстернею «Аґрафка» (Романа Романишин та Андрій Лесів) і видана на початку 2015-го «Видавництвом Старого Лева», ввійшла до числа переможців конкурсу BolognaRagazzi Award 2015. «Війна, що змінила Рондо» отримала спеціальну відзнаку журі в категорії «Нові обрії» (New Horizons). Про це повідомляє прес-служба ВСЛ.

BolognaRagazzi – одна з найпрестижніших і найвідоміших премій у сфері дитячої книжки. Щороку номінуються сотні книжок із усього світу. Відзнаку для «Війни, що змінила Рондо» журі мотивувало так: «Війна приходить раптово і змінює все. У цих сміливих і напрочуд грайливих ілюстраціях місто Рондо та його друзі знаходять геніальне вирішення проблеми, і знову настає квітучий мир. Хоча книжка відкриває перед читачами складну світову проблему, постійно відчутну й дуже реальну, “Війна, що змінила Рондо” робить акцент на надії і просвітленні». Нагородження переможців відбудеться під час Дитячої книжкової виставки в Болоньї (30 березня – 2 квітня 2015 року).

Нагадаємо, що це друга відзнака премії BolognaRagazzi для творчої студії «Аґрафка». Торік їхня книжка «Зірки і макові зернята» опинилася серед переможців у категорії «Opera Prima».

«Після відзнаки в Болоньї минулого року в нас було відчуття, що перед нами впала стіна, – розповідають Романа Романишин та Андрій Лесів. – А після цьогорічної нагороди ми вже бачимо нові горизонти для української книги. Ми всі разом стали в певному сенсі схожими на героїв нашої історії – попри всі труднощі кожен крутив своє коліщатко у згуртованій команді, і ця спільна робота другий рік поспіль принесла відзнаку в Болоньї. Для нас дуже показово, що склад журі конкурсу представлений фахівцями з різних континентів і культур, отже універсальна мова символів є зрозумілою усім, незалежно від географії».

На думку журналістки й авторки БараБуки Ірини Гищук, «сучасна українська казка “Війна, що змінила Рондо” Романи Романишин та Андрія Лесіва (творча студія “Аґрафка”) пропонує геть інше бачення війни, ніж те, на якому виростали радянські й навіть пострадянські діти. Тут немає ані натяку на воєнну романтику чи героїку, пропаганди високих цілей та ідеалів, “добрих лицарів” і “злих ворогів”. Тут зло – власне Війна, причому зло абсолютне, без спроб загорнути його в обгортку “справедливої боротьби”. Книжка залишає більше запитань, ніж дає відповідей. Та після її прочитання в голові на рівні емоцій чітко закарбовується: Війна – це щось темне й страшне, це морок, страх і біль, що руйнують Життя і Красу, і виправдання їй немає».

Повний список переможців на сайті bookfair.bolognafiere.it.

Джерело: БараБука.

Читайте також:

«Аґрафка»: їсти, молитися, читати

12-річною дитиною я хотіла війни!

 

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар