Українці вперше номіновані на премію Ліндґрен


Цього року серед кандидатів на престижну премію в галузі дитячої літератури – Премію пам’яті Астрід Ліндґрен (Astrid Lindgren Memorial Award) – двоє претендентів від України. Усього до списку номінантів увійшло 235 кандидатів із 60 країн. Це вперше з часів заснування премії у 2002 році до списку претендентів потрапили українці – художник Кость Лавро та письменниця Зірка Мензатюк.

Список претендентів на Премію пам’яті Астрід Ліндґрен за 2018 рік оприлюднили під час Книжкової виставки у Франкфурті (Frankfurt Book Fair), повідомляє офіційний сайт alma.se.

Нагадаємо, що лауреатами премії можуть стати письменники, ілюстратори, диктори чи організації з усього світу, незалежно від мови чи національності, за досягнення протягом усього життя. Журі оголосить лауреатів премії наприкінці березня 2018 року.

лавро_кость

Кость Лавро, художник-ілюстратор, один із найяскравіших і найколоритніших сучасних книжкових графіків:

лавро3

Нагадаємо, що цього року книжка «Фарбований лис» із ілюстраціями Костя Лавра  потрапила у престижний каталог «Білі круки 2018».

мензатюк

Зірка Мензатюк, авторка близько 20 книжок для дітей різного віку:

«У казках я ціную те, що в них є добро і зло, адже змалечку слід виробляти гарт і до зла і не загодовувати малюка солодким і рожевим. Саме тому я не боюся у своїх текстах показувати подібні речі…»

Читати інтерв’ю з письменницею: Головне, що з’явилась інша молодь

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар