В Україні стартував новий літературний нон-фікшн проект


Перший всеукраїнський благодійний проект із видавництва й поширення науково-пізнавальних книжок для підлітків ЛакіБукс презентували на Книжковому Арсеналі – у рамках нон-фікшн марафону Дитячої програми.

ЛакіБукс – це сучасні книжки наукового змісту та прикладного спрямування як вітчизняних, так і зарубіжних авторів. До участі у проекті запрошуються авторитетні письменники та науковці, найкращі перекладачі, ілюстратори, психологи, освітяни та вітчизняні видавництва. Майданчик «Книжкового Арсеналу» – найбільшого літературно-мистецького фестивалю Східної Європи – дозволить підтримати тренд нового підходу до популяризації науки серед підлітків. Локальне ж завдання ЛакіБукс – інтелектуальна українізація молодого покоління.

«Ми з’ясували, що сьогодні в Україні видавати науково-популярну літературу непросто, – розповідає Марта Левченко, керівниця благодійного фонду «Я Майбутнє України». – Видавництва не можуть працювати у збиток, а хороша, яскрава книжка досить високовартісна. Таким чином, гарна література не всім батькам по кишені. Тож ми вирішили допомогти появі таких книжок власними зусиллями. Книжки в першу чергу отримають підопічні фонду, а відтак ми розвеземо їх по дитячих бібліотеках, зокрема на схід України, де в дітей немає доступу до якісної україномовної літератури. Водночас електронні версії ЛакіБукс будуть доступні всім на безоплатній основі – протягом певного терміну. Ми залишимо за видавництвами право видавати наступні наклади й поширювати через книгарні по всій Україні. Головне – ми хочемо, щоб науково-популярна книжка для українського підлітка перестала бути рідкістю».

Спектр тем широкий: від застосування математики в повсякденному житті до опанування космосу. Усе, що може цікавити сучасних непосид у сучасному технологічному світі. Виклад буде цікавим і нестандартним, доступним і без зайвих повчань, із яскравою інфографікою та інтерактивом. І все це – українською мовою. Авторів і тематику книжок допомагає обирати Рада експертів. Свої пропозиції стосовно напрямів науки, яких торкатимуться книжки, зможуть висловити й підлітки. Для цього ЛакіБукс організує інтерактивний майданчик у соцмережах, а також різноманітні лекції, воркшопи, зустрічі з авторами, науковцями та усіма цікавими учасниками Проекту по всій Україні.

«Слава Богу, сьогодні можна точно сказати, що в нас є бум дитячої літератури. Є певні видавництва, які зробили дуже багато, і вже протягом десятків років роблять. У мене двоє хлопців, вони теж цікавляться всілякими новинками. Наш дім забитий дитячими книжками високої якості, деякі з цих книжок є навіть одними з найкращих у світі. Я бажаю, щоб наш проект теж був найкращий у світі, щоб ми задавали тон у світі такої підліткової літератури. І, можливо, наші видання спонукатимуть якісь винаходи, що вирішать багато проблем: проблему забруднення, охорони здоров’я і тому подібне. І назва класна: lucky book – це щаслива книжка. Тому все буде класно!», – підбадьорив організаторів член Ради експертів проекту, співак і просвітник Олег Скрипка.

А Євген Мірошніченко, президент Асоціації практичних психологів, ще один член Ради експертів ЛакіБукс, підкреслив важливість нового підходу до сучасної літератури для дітей: «Світ змінився, він став дуже динамічним. І в цьому світі дуже важлива здатність вчитися, пізнавати нове. Тому на зміну підручникам та розважальній літературі прийдуть пізнавальні книжки. Я вірю, що книжки ЛакіБукс будуть дуже цілісними, залучатимуть до читання, ставитимуть цілі, даватимуть конкретні інструменти, як взаємодіяти в цьому складному світі, куди рухатися, про що говорити. Книжка повинна стати хорошим містком між дорослим і дитячим світом».

Під час презентації було проанонсовано першу книжку, що вийде в рамках проекту – від майстра дитячого нонфікшину Дмитра Кузьменка, відомого як Кузько Кузякін («Біла трішки чорна-пречорна книжка», «Зубасті задачки» і т.д). Книжка нестандартно розповідатиме про математику, яка оточує нас у повсякденному житті, і вийде у видавництві «Темпора» восени.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар