Визначено переможців імені Лесі Українки


У Держкомтелерадіо присудили премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогла книжка Олесі Мамчич «Як правильно ревіти» (видавництво «Ранок»). Усього в номінації змагалося 21 робота. Поетична збірка Олесі Мамчич з ілюстраціями Марічки Трушковської демонструє відразу кілька ознак доброї дитячої поезії: 1) гумор, 2) активне словотворення, 3) наближеність до дитячого досвіду. Ось, наприклад, перші рядки відразу включають емпатію в дорослих, які читатимуть ці вірші своїм дітям:

Знають усі діти,

Як правильно ревіти.

А тепер порахуйте, скількома новими словами можна називати продавців: продавчині, продавуни, продавабри, продавачки, продавадла (спробуйте здогадатися, що саме продають означені професіонали?). Більше – тут.

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» відзначено художнє оформлення «Ти і Малевич» Оксани Садовенко (видавництво «Час майстрів»). Книжка-альбом містить творчі завдання, наліпки, розмальовки, які дають можливість дитині 5–13 років уявити себе учнем чи ученицею Казимира Малевича. Кожен розворот книжки присвячено одній із головних ідей художника, що спонукає не тільки читати й пізнавати, а й самостійно створити свою версію «Чорного квадрата» та зрозуміти персонажів картин Малевича, розмалювавши їх по-своєму. Усього в категорії було висунуто 7 робіт.

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» було висунуто 12 робіт театральних колективів зі Львова, Миколаєва, Полтави, Івано-Франківська, Черкас, Тернополя, Хмельницького, Сум, Вінниці, Чернігова і Києва. За рішенням комітету перемогу здобула вистава «Пливе човен» Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва (м. Львів), режисер-постановник вистави – Ірина Ципіна. Члени журі відзначили високий рівень роботи режисера і акторів, які зробили справжню поетично- метафористичну поему. Автентичні пісні та відтворення обрядів занурюють глядача у вирій казкових подій. Виставу треба дивитися в спеціальних окулярах. Це дає можливість глядачу відчути себе всередині дійства.

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» було висунуто лише одну роботу, тому через відсутність творчої конкуренції члени комітету вирішили премію у цій номінації не присуджувати.

Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо в 2004 році. Вона присуджується щороку у чотирьох номінаціях до дня народження Лесі Українки за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

Організаційне забезпечення роботи Комітету з присудження премії імені Лесі Українки здійснює Держкомтелерадіо.

Джерело: Держкомтелерадіо.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар