Як обирати книжки? Поради від «Написатора»

Автор: Написатор


Останнім часом на полицях книгарнень та бібліотек з’являються усе нові та нові видання для дітей. Дуже часто дорослі самі обирають, яку саме книжку з цього різноманіття має читати їхня дитина. Однак БараБука вирішила запитати думки самих юних читачів. Як варто обирати книжки у книгарнях та бібліотеках? Які книжки обирають для дітей батьки, і як потім діти обирають книжки для читання у власній бібліотеці? Своїми міркуваннями та досвідом діляться учасниці молодшої групи літгуртка «Написатор».

Як обирати книжки в бібліотеці

Книжки у бібліотеці варто обирати за:

  • улюбленим жанром дитини;
  • улюбленим автором;
  • улюбленими персонажами.

А не:

  • за малюнками,
  • за видавництвами,
  • книжки, які подобалися вам.

Краще питати, яку книгу або книги хоче дитина.

А дітям раджу одразу бігти до стелажа з улюбленими книжками.

Батьки! Приводьте дітей до бібліотеки, щоб вони самі обирали книгу, яку хочеться!

Ганна Губарець

Як обирати книжки у книгарні

Для дітей. Спочатку тобі треба знайти тип книжок, які тобі подобаються: детективи, фентезі, казки тощо. Подивися, про що книга, яку ти тримаєш у руках. Можливо, трошки почитай її. Якщо тебе все влаштовує – попроси батьків, щоб купили.

Для батьків. О-о-о-о, тут стільки проблем! Якщо вашій дитині 10, вона думає, що вона доросла. І тепер питання: навіщо їй казки? Звичайно, люди різні бувають, але… казки у 10 років потрібні рідко. Важливо, щоб у книжці були події, які пережила або переживає людина, для якої ви цю книжку купуєте. Це не обов’язково для кожного, але мені це подобається. Також круто, якщо дитина розуміє сенс цієї книжки. Годі нам давати книжки про колобків та курочок ряб! Ми про-тес-ту-є-мо! 🙂

Дякую за увагу.

Анна Нагорна

Які книжки для мене обирають батьки

Мої батьки цікавляться, чим я цікавлюся. Потім, якщо вони знайшли щось таке, то питають. Наприклад: «Сонечку, чи хочеш  ти книгу, в якій йдеться про маленьку відьмочку, яка вивчала чарівний світ квітів?» Чи: «Зайко, я знаю, що ти цікавилася математикою, чи хочеш ти книжку про математичні пригоди?» І я відповідаю, чи хочу я читати про математичні пригоди чи про відьмочку, яка щось вивчала. Якщо я кажу: «Так!», мама питає: «Чи будеш ти читати її сама, захищати від бруду та поважати її?». Я кажу: «Так!». Тоді мама біля комп’ютера шукає цю книжку із доставкою на Нову пошту. Якщо я кажу: «Ні» – то усе, мама нічого не замовляє.

Найчастіше батьки обирають книжки, які вони читали у дитинстві, або тих авторів, які їм подобаються, або те видавництво, яке, на їхню думку, гарне. Нагадуйте батькам цікавитися вами. Бо вони можуть обрати книжку якогось автора, а він написав про всіляких слимаків! Бє-є-є!

Ксенія Воробей

Як я обираю книжки у книгарні

Ми заходимо до книгарні – і я біжку до фантастичних книжок. Потім кажу: «Мамо, можна нам купити цю книгу?». А вона відповідає: «Сонечку, у нас така є». І так поки у мене не починається іспанська. На наступний день я знову іду в книгарню з мамою. Мій улюблений автор – Андерсен. Мій улюблений персонаж – Русалонька. Але є одна проблема! Я ще не знайшла такої книги. Я шукала її в бібліотеках, інших книгарнях… Але це вже інша історія.

Надія Марченко

Які книжки я найчастіше обираю на дозвіллі зі своєї домашньої бібліотеки

Найчастіше, коли я приходжу додому, я роблю швидко уроки. Потім я стаю на стілець і шукаю книжку, яку я хочу. У мене вдома 2100 книжок, із яких про котів – 200, про драконів 50, про кажанів 150, про крокодилів – 500 (бо я їх люблю), про історії 200, про собак 200, про пацюків 50, про єдинорогів 150, про чудовиськ – 20, про електроніку 80, про лайкерів – 500. Я завжди беру читати про котів, бо я їх люблю. Я обожнюю «Коти Вояки». Я мрію, коли вийде четверта частина. Я люблю всі книги і буду любити.

Анна Шишова

І наостанок – кілька універсальних порад про вибір книжок:

1. Якщо книжка має фіолетову обкладинку, обов’язково таємно лизніть її, перш ніж купити.

2. Книжка повинна кричати: «А-а-а-а!». Або: «Бє-бє-бє!».

3. Пожуйте восьму сторінку книжки – якщо ви одразу заговорите латиною, то книжка гарна.

4. Книжка повинна мати зелені очі.

5. У книжці має бути дрібний шрифт, щоб батьки не прочитали.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар