7+

Як правильно проковтнути принцесу

Анастасія Музиченко

Сашко ДЕРМАНСЬКИЙ. Маляка – принцеса Драконії. – Вінниця: Теза, 2015. – 160 с.
Уподобань: 19

2015 рік видався щедрим на книжки про справжніх принцес. Мова не про рожеві платтячка, корони й усілякі дівчачі «мімішності». Сучасні казкові принцеси талановиті, веселі, кмітливі та сміливі. Про одну з таких королівських панночок – «Принцесу-кухарку», яку вигадала і намалювала художниця Віолетта Борігард – БараБука вже розповідала. Прийшов час познайомитися з «Малякою – принцесою Драконії». Історію про двох друзів драконів ДраҐо і Пиптика, які вирушили на пошуки справжньої принцеси, написав Сашко Дерманський, а видала «Теза».

Видання має зручний формат, досить великий кегль, а також кумедні ілюстрації Валентини Богданюк – усе гармонійно поєднано під яскравою ламінованою палітуркою із зображенням у повний зріст самої принцеси Маляки.

«У зв’язку зі зменшенням поголів’я принцес у природі було вирішено внести деякі зміни в правила їх проковтування»

Історія зацікавить учнів 2–3 класів, адже пригоди дракончиків насичені шкільними жартами, каламбурами й веселими вставками-віршиками. Першачки навряд подужають книжку та її гумор, адже самі ще не розібралися з правилами, які діють у класному і загальношкільному колективі. Тож це чудовезна книжка для самостійного читання 7–8 річок.

За сюжетом майбутні дракони вивчають на уроках всілякі правила: «Сім ознак, за якими можна розпізнати принцесу» або «Оновлені правила правильного проковтування принцес». Усі учні слухняно занотовують ті правила, а от друзяки ДраҐо і Пиптик відверто ігнорують настанови вчителя: «Ніяких принцес не існує! Навіщо нам знати, як проковтувати тих, кого немає на світі?». Знайома ситуація? І питання, напевно, часто такі чуєте? Продовжуються такі розмови з учителем зазвичай у кабінеті директора, а що може там статися малими з упертюхами, прочитаєте вже самі. І дітям не забудьте почитати 😉

Сама принцеса Маляка зявляється наприкінці історії, та й, щиро кажучи, не зовсім вона принцеса, а тільки хоче нею стати. Зрештою кожний отримує те, чого шукав: дракони – принцесу для правдивості навчального процесу і практики в її проковтуванні, а Маляка – королівський титул і увагу, про яку мріяла.

IMG_20151202_112830

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар