Нікітінський Юрій | Письменники


Журналіст, «дитячий письменник із дорослим обличчям», автор російськомовних творів для дітей. Народився 1970 року в Ашгабаді (Туркменістан), від 1984-го мешкав у Києві. Друкувався з 1990 року. Працював у дитячій періодиці, зокрема редактором відділу молодіжних проблем у журналі «Однокласник». Видавав книжки в Україні та Росії, брав участь у створенні дитячих телепередач. Нині працює на телебаченні, виховує доньку Варвару. Поява в житті донечки відкрила автора з іншого боку – так з’явився «Дневник молодого отца».

Письменник зізнається, що більшість його книжок побачили світ завдяки випадку, хоча сам у випадковості не вірить. Незапланованою і доленосною виявилася зустріч Юрія Нікітінського з класиком української дитячої літератури Анатолієм Костецьким. Саме завдяки йому в «Барвінку» вперше було опубліковано твори молодого автора. Пізніше А. Костецький стане його першим серйозним рецензентом, наполягатиме на тому, щоби пан Юрій узявся за більші прозові форми. Як наслідок маємо збірку дотепних історій «Осторожно, пингвины!». Пізніше так само випадково Юрій Нікітінський зустрів у бібліотеці шведського письменника Пера Нільссона, який береться перекладати казку «История с Драконом» шведською, 2000 року твір увійшов до шведської антології сучасних літературних казок для дітей.

Юрій Нікітінський – неодноразовий призер і дипломант літературних премій і конкурсів, зокрема Всеукраїнського конкурсу на найкращий твір для дітей «Корнейчуковська премія», російського щорічного літературного конкурсу «Новая детская книга».

Трилогія «Таємниця викраденого горщика», «Таємниця старої пекарні», «Таємниця фальшивої монети» була видана в Китаї.

В останні роки в різних видавництвах вийшли чудові українськомовні книжки Нікітінського – «Вовчик, який осідлав бомбу», «Міцна дружба Дімона», «Апокаліпсис: 40 правил виживання» (за неї письменник та ілюстраторка отримали відзнаку Топу БараБуки) та інші.

Юрій помер 28 червня 2023 року.

Бібліографія автора – в каталозі «#ЖивіПисьменники. Хто вони?»

Читайте також інтерв’ю з Юрієм Нікітінським: «Пишу так, щоб самому було цікаво!».

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: