За книжкою «140 децибелів тиші» знімуть фільм


Невдовзі мають розпочатися зйомки повнометражного фільму за книжкою Андрія Бачинського «140 децибелів тиші». Початок зйомок запланували на січень 2022 року, прем’єру – на весну 2023 го. Екранізацію зніме режисер Роман Синчук, сценарій написав сам Андрій Бачинський. У 2020 році вийшов тизер майбутньої стрічки. Бюджет соціальної драми – 21 мільйон 196 тисяч гривень, з них 20 мільйонів державної підтримки.

На сервісі YouTube можна переглянути 8-хвилинний тизер екранізації.

«140 децибелів тиші» – екранізації повісті Андрія Бачинського, яка отримала у 2015 році премію «Дитяча Книга року ВВС». У центрі сюжету історія талановитого підлітка-музиканта, який під час автокатастрофи втрачає всю сім’ю, а також слух і здатність розмовляти, та його подальший шлях у пристосуванні до нових умов.

«Попри “жалісливу” тему, у тексті годі знайти “сльози та соплі”, – пише Ірина Гищук у рецензії на книжку. –Дивовижна й світла любов двох дітей, які рятують одне одного від самотності та байдужого світу, у тексті, ніби Сергієва музика, – відчутна, але незрима. Автор робить ставку не на описи внутрішнього світу героїв, а на динамічний сюжет, який тримає від першої до останньої сторінки».

«Якщо коротко сказати, фільм про те, як людина, потрапивши не у своє середовище, не падає вниз, а знаходить шлях нагору», – пояснив режисер картини Роман Синчук в інтерв’ю «Радіо Культура».

«Це про дітей в дорослому світі і про дітей, які особливі», – додала продюсерка Олена Борозенець.

Автори стверджують, що хоча книжка й дитяча, фільм створюється для широкого загалу. Перший етап роботи над проєктом, що передбачав розробку сценарію, створення тизера та підготовку презентаційного пакету для подальшої екранізації, відбувся за підтримки Українського культурного фонду.

Над стрічкою працюють: оператор-постановник — Сашко Рощин, сценарист — автор книги Андрій Бачинський та Вадим Шинкарьов, композитор — Роман Рєпка, звукорежисер — Денис Петров, художник-постановник — Олексій Левченко, художник по костюмах — Тетяна Ходоровська. Продюсерка фільму — Олена Бородянець.

Джерело: Читомо. Фото: www.cinema.in.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар