100 тисяч нових книжок для дітей – у бібліотеки


1 листопада стартувала акція «100.000 нових книжок – дітям», яку запровадила «Фундація Дарини Жолдак» разом із партнерами – компанією-перевізником «Нова пошта» і видавництвом «Книголав». Мета – зібрати кошти на закупівлю ста тисяч нових книжок українською мовою від найкращих вітчизняних видавництв, а також зацікавити читанням тисячі дітей, повідомляють у прес-службі фундації.

Долучитися до акції може кожен охочий, придбавши акційну наліпку в мережі відділень «Нова пошта» по всій Україні. Вартість однієї наліпки – 5 грн. Виручені з продажу наліпок кошти підуть на закупівлю книжок для 500 активних бібліотек по всій Україні. Придбати акційну наліпку від ілюстраторки Ольги Селіщевої просто так або прикрасити нею свою посилку можна до кінця грудня 2017 року.

Крім закупівлі нових книжок, «бонусом» ідуть реальні інструменти для роботи з маленькими читачами: бібліотеки, що зареєструвалися в акції, отримають від «Фундації Дарини Жолдак» набір вправ на розвиток навичок читання – Літературно-ігровий практикум «Як приборкати Книжкозавра». У книжці подано різні читацькі вправи – кросворди, ігри й цікаві творчі завдання, які вже були апробовані у «Книжкобусі» й бібліотеках Києва. До слова, завдяки практикуму кількість читачів у бібліотеках-учасниках експерименту зросла на 30%, а самі вправи отримали схвальну оцінку батьків та вчителів. Вправи на розвиток читання створені командою «Фундації Дарини Жолдак» за участі письменниці й учительки альтернативної школи Олесі Мамчич.

Читайте також: Замовте книжкобус до своєї школи!

«Ми працюємо над тим, щоб зацікавлювати дітей читанням в ігровій формі: стимулювати їхні творчі навички, знайомити з цікавими книжками без примусу. Для винагороди активним бібліотекам обиратимемо актуальні видання, що здобули визнання у професійному середовищі та мають попит серед батьків і дітей, – зазначає керівниця «Фундації Дарини Жолдак» Олександра Кольцова. – Також ми приймаємо україномовну літературу від організацій та приватних дарувальників, тож передати книжки бібліотекам може кожен охочий».

Акція «100.000 нових книжок – дітям» триватиме впродовж листопада–грудня 2017 року. Бібліотеки, що зареєструвалися в акції (від старту акції їх уже близько 200), проводитимуть заняття, а благодійники можуть придбати акційні наліпки й таким чином долучитися до покупки нових книжок.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар