14 лютого – Всесвітній день дарування книг


14 лютого – Міжнародний день книгодарування, що активно відзначається у всьому світі від 2012 року. Історія свята розпочалася з маленької традиції в родині американського книжкового блогера Еммі Бродмур, де на День усіх закоханих дарували одне одному та дітям книги.

Якось син блогерки запитав, чому немає такого особливого дня на рік, коли люди дарують книжки усім навколо. Еммі сподобався задум, саме тому, вона вирішила відзначити черговий День святого Валентина, подарувавши книги не лише синові, а й бідним дітям, які не мають можливості придбати власні. Водночас блогерка поділилася ідеєю акції з читачами, після чого традиція почала стрімко розвиватися, а цю ініціативу підхопили активісти по всьому світові.

Видавництво «Ранок» пропонує підхопити флешмоб із книгодарування в Україні:

«Про День Святого Валентина відомо усім українцям, але про День Дарування Книг майже ніхто не знає. Ми маємо амбітну мету – популяризувати в Україні Всесвітній День Дарування Книг, щоб привернути увагу до важливості читання та запровадити в Україні нову традицію – дарувати на Валентина книжки. В цей день книжки здебільшого дарують дітям. Але наші друзі, знайомі, колеги та просто випадкові незнайомці будуть щиро радіти такому подарунку! Книга сьогодні є надважливим соціальним продуктом, а підтримка української книги є питанням національної безпеки. Саме книжки закладають базові цінності світогляду, формують особистість та будують потужний культурний простір».

Як узяти участь у флешмобі?

1. Подаруйте книжку

2. Зробіть пост

3. Поставте гештеги #даруй_книгу і #Всесвітній_День_Дарування_Книг 

4. Передайте естафету друзям (потрібно тегнути їх у пості).

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар