17 «плюсів» на користь дитячої книжки
Сайт «Букмоль» оприлюднив 17 аргументів на користь дитячих книжок, укладених Шведською академією дитячої книги (the Swedish Academy for Children’s Books). Організація складається з 18 «дитячих» письменників і художників, яких обирають що п’ять років, та яка ставить на меті поширювати хорошу літературу серед дітей і підлітків. Список очевидних «плюсів» дитячої книжки переклали кількома десятками мов, проілюстрував його відомий дитячий письменник Свен Нордквіст.
Подаємо список повністю:
- Книги розважають і захоплюють. Вони можуть спонукати нас сміятися і плакати. Вони втішають і відкривають нові можливості.
- Книги розвивають і збагачують нашу мову.
- Книги живлять уяву і вчать мислити образами.
- Книги ставлять нові й цікаві запитання, які спонукають нас міркувати.
- Книги розвивають мислення. Вони є джерелом понять і нових ідей. Вони розширюють наш світогляд і наш світ.
- Книги дають знання про інші країни, те, як у них живуть інші люди, про природу, технології, історію і все під сонцем, що тільки може нас зацікавити.
- Книги розвивають здатність співпереживати. Вони дають можливість поставити себе на місце когось іншого і зрозуміти його відчуття.
- Книги дають нагоду замислитися, що таке «правильно» і «неправильно», «добре» і «погано».
- Книги можуть пояснити реальність і допомогти нам зрозуміти, як у світі все пов’язано.
- Книги доводять, що не завжди існує лиш одна відповідь на запитання, і що на більшість речей можна поглянути з різних точок зору.
- Книги допомагають зрозуміти себе. Вони зміцнюють впевненість у собі тим, що доводять: інші думають і відчувають так само, як і ти.
- Водночас книги допомагають усвідомити, що ми всі різні. Читання творів, написаних у різні епохи, у різних культурах виховують терпимість і допомагають подолати упередження.
- Книги складають компанію, коли ми почуваємося самотніми. Їх легко носити з собою і можна читати будь-де. Їх також можна безплатно взяти в бібліотеці.
- Книги є частиною культурного надбання. Вони дають нам спільний читацький досвід і систему координат.
- Хорошу дитячу книгу можна читати вголос так, що нею насолоджуватимуться і малі, і дорослі. Тоді вона слугуватиме ланкою між поколіннями.
- Дитячі книги дають роботу багатьом людям: письменникам, ілюстраторам, редакторам, друкарям, графічним дизайнерам, коректорам, фотографам, бібліотекарям, видавцям, книгорозповсюджувачам… Дитячі книги збагачують культурне життя. Вони є важливим предметом культурного експорту, який робить нашу країну відомою іншим.
- Дитяча книга – це наше перше знайомство з нескінченним світом літератури, яке триватиме все життя.
Джерело: bokmal.com.ua.