2-в-1: маленькі українські книгарні-видавництва

Автор: БараБука


Маленькі книгарні – простір особливий. На відміну від мережевих книжкових крамниць, тут завжди ретельно дібраний асортимент (маленький простір зобов’язує бути ощадливим). Нерідко пропонують випити смачної кави, дружньо ставляться до маленьких читачів.

Останнім часом серед невеличких (не мережевих) українських книгарень намітилася добра тенденція: окремі з них спробували себе в якості видавців. Це подвійний плюс для нас із вами, адже хто, як не книгарі, знають найкраще, чого бракує на ринку українських книжок для дітей? Отак з’явилися непересічні проекти, які не лише продають чужі книжки, але й роблять власні проекти – для дітей та їхніх батьків. БараБука підготувала огляд п’яти таких книгарень, чотири з яких – у Києві й одна – в Харкові.

ARTBOOKS

Artbooks3Світла, затишна та гостинна книгарня «Artbooks» відкрилася в Києві восени 2015 року. Власниця книгарні – Ганна Похлебаєва, енергійна матуся з Мінська. Спочатку ідея була в тому, щоб продавати онлайн вишукані книжки про мистецтво, моду та дизайн.

Від 2016-го книгарня стала ще й видавництвом, заявивши про себе як про видавців світових бестселерів у жанрі вімельбуху. Також «Artbooks» першими з українських видавців наважилися видати Ерве Тюлле, почавши зі знаменитої книжки-гри «Жива книжка». З неперекладного видають картонки-білінгви для немовлят. Перша ластівка серії – «Славні професії Борсука» – від художниці Романи Рубан отримала відзнаку від топу БараБуки. З новинок серії для малючків – двомовні пізнавальні книжечки про тварин, морських істот, птахів та інших.

В асортименті книгарні представлено книжки для дітей будь-якого віку. Тут є художні, пізнавальні, розвивальні книжки для малечі українською, російською, англійською та французькою мовами, розмальовки, ігри, пазли.

«Artbooks» – не просто книгарня в центрі міста. Це співдружність батьків та дітей, які люблять читати. Тут можна не лише придбати якісну та цікаву літературу, зробити гарні фото з книжками, але й відвідувати уроки малярства, майстер-класи, інтерактивні вистави та благодійні читання з чаюванням. Замість вхідного квитка слухачів просять приносити вже прочитані книжки, які потім передають пацієнтам дитячих лікарень.

МИСТЕЦЬКА КНИГАРНЯ NEBO

небо3

Маленька стильна книгарня в самому серці столичного Печерська відкрилася у 2014 році. Уже наступного, 2015 року, вийшла перша книжка однойменного арт-видавництва – «Маєчка» з ілюструванням Поліни Дорошенко. 2016-го «Небо» заснували власну серію дитячих книжок, написаних за сюжетами відомих картин. Одна з них, «Портрет малої Олі» Юлії Лактіонової з ілюстраціями Анни Гаврилюк, потрапила в довгий список топу БараБуки.

Книгарня спеціалізується на виданнях з мистецтва – рідкісних альбомах, подарункових книжках, навчальній літературі. Великий вибір художньої літератури, книжок із бізнесу, психології та виховання, кулінарії та подорожей. Є дитячі книжки закордонних видавництв. При цьому власники книгарні намагаються ретельно добирати вміст книжкових поличок.

Зручні канапи, кава до книжки, дитячі суботи, літературні вечори, лекції з мистецтва, кіноперегляди, презентації новинок українських авторів – «Небо» робить усе для того, щоб вам сподобалося в цій затишній книгарні.

МОЯ КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ

полиця21

Навесні 2016-го в центрі столиці відкрилася книгарня-кав’ярня «Моя книжкова полиця». Особливість книгарні, за словами власниці Наталі Моспан, – у ретельному доборі асортименту (є тут книжки для дітей і дорослих, а також вишукані книжкові сувеніри) і в каві, приготовленій із любов’ю. Нерідко вас проконсультує чи приготує напій сама пані Наталя, яка особисто й добирає більшість асортименту книгарні. Враховуються як текст, так і дизайн, поліграфія. Фокус – на українськомовному сегменті книжкового ринку. Маленька книгарня із невеличкими затишними столиками й дитячим куточком чимось нагадує домашню бібліотеку, в яку книжки потрапляють після ретельної перевірки. На те вона й «моя книжкова полиця» 🙂

Щовихідних тут влаштовують дитячі читання за участі відомих дитячих письменників. Також варто стежити за розкладом тренінгів і лекцій, презентацій для дорослих читачів.

На відміну від інших книгарень-видавництв, «Моя книжкова полиця» поки що не бралася до видання книжок. Натомість поповнила полиці родинних настільних ігор і заодно путівників столицею України. «#СуперКиїв» – перший проект книгарні, здійснений у співпраці з агенцією прогулянок «Walk&Talk». У комплекті – мапа центру Києва, а також гра меморі, присвячена цікавинкам центральної частини міста.

ЧИТАРІУМ

читаріум5

«Читаріум» – перша дитяча книгарня в центрі Харкова та однойменне видавництво. Засновниці – дві мами, професійні книгознавчині Наргіс Гафурова та Лариса Бобровнікова. За майже два роки існування «Читаріум» встиг видати українською мовою найзірковіших авторів – Еріка Карла, Джулію Дональдсон, ось-ось вийде Моріс Сендак.

Книжки власниці книгарні добирають особисто, орієнтуючись на свій смак, улюблені твори дитинства, а також новітні тенденції у світі дитячої літератури. Обов’язковий критерій – якісні ілюстрації. На поличках ви знайдете сучасні книжки для дітей та підлітків, а також для батьків – посібники з виховання й розвитку дітей, іграшки ручної роботи, ігри-розвивайки.

Книгарня «Читаріум» – це також простір, де можна відпочити всією сім’єю, завітавши на презентації нових книжок, зустрічі з дитячими письменниками, вистави за мотивами дитячих книжок, майстер-класи. Для маленьких відвідувачів передбачено творчий простір, де можна помалювати, «протестувати» різноманітні ігри, а також почитати на зручних м’яких кріслах.

CHULAN BOOKSTORE

чулан4

«Чуланчик», магазин хорошої дитячої книги, було відкрито в листопаді 2009-го (за два роки з’явився «дорослий» «Чулан», а нині книгарні об’єдналися під єдиним брендом «Chulan Bookstore»). Засновниці – сестри Олена та Юлія Козловець (яка також є незмінною кураторкою дитячої програми «Книжкового Арсеналу») – поставили собі за мету створити затишне місце для поціновувачів якісної дитячої книжки. Також тут можна випити смачної кави й часом навіть подають вино з кульбаб 😉

Власниці вибирають асортимент книгарні на власний розсуд, намагаючись твердо дотримуватися основного принципу – тільки якісна за змістом, оформленням, поліграфією, ілюстрацією, перекладом тощо книжка гідна стояти на чуланівських полицях.

«Chulan Bookstore», як і «Моя книжкова полиця», наразі освоює нішу не книжкових видань, а цікавої київської сувенірки. Першою ластівкою в цьому напрямі став проект «Крокуй!» (авторські листівки з київськими маршрутами), пізніше цей напрям став розвиватися й поповнився розмальовками й мапами на київську тематику.

При книгарні функціонує дитячий «ЧИТАКИ-клуб» (за розкладом подій стежте на сторінках книгарні).

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар