490 млн грн «єПідтримки» українці витратили на книжки


Програма «єПідтримка» від Міністерства економіки України стартувала менше місяця тому, а вже понад 7,2 млн українців подали заявки в Дії на отримання 1000 грн. За чотири тижні дії програми українцям виплатили майже 7 млрд грн, із них майже 1,5 млрд грн наші співвітчизники встигли витратити. Про це повідомляє Міністерство економіки.

Найпопулярнішою статтею витрат напередодні новорічних свят стали книжки.

Отак, у книжкових магазинах українці витратили 490 млн грн, тоді як у кінотеатрах на сто мільйонів менше – 386 млн грн. Театри, концерти та розважальні послуги – 188 млн грн, залізничні та авіа пасажирські перевезення – 180 млн грн., тоді як витрати на спорт виявилися найменшими – 146 млн грн.

Читайте також на «Читомо», де вигідно витратити 1000 грн єПідтримки на книжки.

«Свято Миколая, Новий рік, Різдво – це традиційний час для книжкових подарунків. Мені дуже сподобалось, як розумно і професійно підійшли до цього українські видавці та книгарні. Вони значно полегшили вибір покупцям, створивши набори книг, на як можна було витратити 1000 гривень. Це були комплекти книжок на будь-який смак. Також були додаткові бонуси, знижки, безкоштовна доставка. Це дуже добре вплинуло на те, що українці легко і безпроблемно витратили свою 1000 гривень саме на книжки», – розповіла «Суспільному» Олександра Коваль.

Експерти зазначають, що найчастіше українці купують книжки саме на подарунки, зокрема на подарунки дітям. «У книжкових мережах купують переважно дитячі книжки, художню літературу і більш легке чтиво. Далі вже йде нон-фікшн, бізнес-література та мемуаристика. Ми справді привабили ситуативних читачів, тобто тих людей, які зазвичай не читають книжки або, можливо, читають, але не купують. Це, мабуть, найбільше досягнення», – зазначила в коментарі «Суспільному» співзасновниця культурно-видавничого проєкту «Читомо» Оксана Хмельовська.

Нагадаємо, ініційована Президентом України програма єПідтримка спрямована на стимулювання людей до вакцинації від COVID-19 та підтримку тих секторів економіки, що найбільше постраждали від карантинних обмежень. Це сфери культури, спорту, пасажирських перевезень. З другої половини січня 2022 року програму буде розширено – українці, віком від 60 років, матимуть можливість витратити кошти за програмою на придбання ліків.

Відповідно до умов програми 1000 грн можуть отримати всі повнолітні громадяни України, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Кошти надаються на 4 місяці з моменту отримання, витратити їх можна як онлайн, так і офлайн (шляхом безготівкового розрахунку через термінал компанії).

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар