5 порад для майбутніх письменників


Британська письменниця Саллі Ґрін (Sally Green), авторка поки що єдиного роману для підлітків «Напівлихий» («Видавництво Старого Лева», 2014), дала юним письменникам п’ять корисних, на думку Барабуки, порад. Оскільки «Напівлихий» – дебют авторки, то вважаємо, вона знає, про що говорить.

Отож, цитуємо:

«1. Читайте багато і читайте широкий спектр книг. Читайте як письменник, спробуйте зрозуміти, чому якісь речі на вас впливають, а якісь – ні.

2. Пишіть щодня – щось, будь-що, і не хвилюйтесь, за те щоб ця писанина була рівномірною за якістю.

3. Пишіть у різноманітних форматах – оповідання, щоденники, листи, вірші, сценарії, нехудожні тексти. Я не поет, але думаю, що спроби у поезії допомогли мені зрозуміти, як одне слово може змінити сенс цілого речення, вплинути на настрій, позначитися навіть на героях твору. Здавалося, що мені буде легко писати сценарії, бо я люблю писати діалоги, але до прикладу, у фільмі є цілі секції, де взагалі немає діалогів, і дуже важливо вміти побачити і подати сцену з точки зору кожної задіяної особи, а не лише з погляду головних героїв.

4. Якщо ви налаштовані серйозно і розглядаєте письменництво як кар’єру, то підходьте до питання фахово. А коли з’явиться відчуття готовності представити свій рукопис, переконайтесь, що він репрезентує вас справді добре.

5. Насолоджуйтесь. Писання має бути в радість – навіть коли складно, це радість».

«Напівлихий» – це дебютний роман Саллі Ґрін, що потрапив до Книги рекордів Гіннеса по суті за талановиту промоцію книги. Ще до виходу першої частини роману, яку переклав українською Віктор Морозов, права на видання придбали понад 30 видавництв із різних країн світу.

Джерело: starylev.com.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар