5 способів заохотити до літнього читання


Видання ReadRate запропонувало 5 способів для тих, хто не знає, як заохотити дитину читати влітку. Напередодні вихідних можемо разом поміркувати про те, як зробити так, щоб наші діти взяли в руки книжку.

1. Знайдіть відповідь на запитання «Навіщо читати?». Дорослі постійно кажуть, що «потрібно читати», проте далеко не всі можуть обґрунтувати цю потребу. БараБука міркує про це й вам, перш ніж змусити дитину взяти з полиці книжку, радить подумати разом із донькою чи сином: чому нам усім важливо читати? Без цих відповідей будь-яке заохочення матиме присмак примусу, а кому це потрібно? Особливо влітку 🙂

2. Звісно ж, читайте самі. За даними опитування національного дослідження «Читання книжок в Україні», лише половина українських сімей із дітьми до 15 років читають упродовж кварталу бодай по одній дитячій книжці. З дорослих прочитали по книжці аж 51% опитаних. Цікаво, чи справедливо вимагати від дитини проведення часу за читанням, якщо й дорослим це заняття не цікаве?

3. Читайте цікаві книжки. Шкільна програма з літератури, повірте, не найцікавіше читво навіть для дорослих, не кажучи вже про дітей. Тож не змушуйте малих ще й на канікулах читати Панаса Мирного, Івана Карпенка-Карого та інших. І «Кобзар» не змушуйте, з усією повагою до 200-річчя Шевченка. Є купа цікавих і сучасних книжок, написаних відповідно до віку ваших дітей. Не можете розібратися в різноманітті? Допоможе наш віковий фільтр. І підказки рецензентів. Користуйтеся й залиште школу школі.

4. Читайте разом. Чому б не зробити вечірнє читання сімейною традицією? Дехто переконаний, що це зближує з дітьми, особливо тоді, коли й дорослі, й малюки страшенно зайняті – роботою, соцмережами, грядками. Знайдіть книжки, які буде цікаво читати вам усім. Обговорюйте вчинки героїв. Ставте запитання. До слова, книжки також можуть послужити місточком для розв’язання певних проблем. Або просто розважити. А сміх – це чудесна терапія!

5. Знайдіть книжку, яка не залишить вашу дитину байдужою. В цьому вам знову ж таки допоможуть підказки БараБуки. І не бійтеся, якщо книжка, яка сподобалася вам, не знайде в малюка активного відгуку. Просто ви різні, й торкають вас різні речі. Дозвольте дитині самій вибрати книжку, підіть разом у книгарню. Зводіть на якусь літературну подію, познайомтеся з цікавим письменником чи художником. І ще: хай книжки будуть у полі зору вашої дитини 🙂

Щиро ваша, БараБука.

Бібліотеки, які заохочують дітей читати влітку:

Київ,

Харків.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар