6 причин для підлітків читати більше та записувати літкасти для КрутеЗНО

Автор: БараБука


Аудіорозповіді про сучасну українську літературу різних жанрів — контент, за який готові платити на конкурсі літературних подкастів КрутеЗНО. Щоправда, лише якщо записи надійдуть на скриньку оргкомітету впродовж двох найближчих тижнів — до 15 квітня включно. (Ознайомитися з переліком запропонованих для опрацювання книг можна на офіційному сайті).

Третій сезон конкурсу суттєво відрізняється від двох попередніх: уперше акцент зроблено на сучасній підлітковій літературі, хоча вже традиційно до участі запрошують і дорослих. Співорганізатори КрутеЗНО незмінні: Київська Мала академія наук учнівської молоді та соцмережа книжкових відгуків LitCom. 


Причина #1 Читаємо те, що в тренді


Видання, які довго не залежуються на полицях книгарень та бібліотек, — основа цьогорічного конкурсного переліку КрутеЗНО. Усього в списку запропонованих — 121 книга. З них 61 для категорії 14+. Організатори пропонують підліткам читати улюблених авторів і записувати аудіо з враженнями про прочитане. Довжелезні лекції готувати не потрібно, запевняють у КрутеЗНО, — вистачить змістовно та емоційно насиченого аудіо від 4 хвилин. До того ж якщо охочим долучитися ще немає 14 років, організатори пропонують батькам заповнити заявку разом з ними й допомогти юним читакам пройти реєстрацію.   


Причина #2 Змагаємося за призовий фонд у 90 000 гривень


Нагороди розподілять між переможцями та лавреатами другої премії в шести номінаціях. На молодшу вікову категорію чекають три з них: Фентезі, Реалістична проза та Нонфікшн для підлітків.

Крім грошей, автори найпопулярніших літкатів отримають спецпризи від амбасадорів і партнерів конкурсу. Підтримати третій сезон КрутеЗНО зголосилося чимало письменників та письменниць, а також освітяни й культурні менеджери. Серед друзів КрутеЗНО, зокрема, — Володимир Арєнєв, Ольга Бірзул, Наталія Довгопол, Тетяна Винник, Наталія Матолінець, Анастасія Лавренішина, Маруся Щербина, Олена Рижко, Анна Багряна, Тетяна Пилипенко, Олександр Черкас. 


Причина #3 Демонструємо всім, як класно володіємо українською


Читання збагачує словниковий запас, поповнює лексикон вдалими цитатами на різні випадки життя, а ще слугує чудовим інструментом для збереження національної ідентичності й містком для зміцнення культурної дипломатії.

Ось як долучатися до конкурсу юних учасників мотивує завідувачка відділення української філології та мистецтвознавства Київської МАН Ірина Іваненко: «Мова — це найбільший патріот України, і саме через книги вона передає нам силу, мудрість і дух нашого народу. Кожна прочитана сторінка зміцнює наші корені, збагачує думку та робить нас свідомішими українцями»


Причина #4 Пізнаємо світ і себе в ньому


Якісна книга може не лише додати барв нудному вечору, а й буквально змінити світ. Або принаймні те, як ми у ньому почуваємось. «Саме книга може розширити наш творчий горизонт, ми можемо вийти на новий рівень пізнання світу, уявити себе в іншому вимірі, увібрати в себе мудрість тисяч поколінь. І отримати задоволення від читання, адже це ще й неймовірна насолода — поринати у книжкові світи», — переконана завідувачка відділення філософії та суспільствознавства КМАН Тетяна Кот.


Причина #5 Читаємо, щоб вчасно адаптуватися до змін


Правильно обрана книга допомагає відкрити у собі почуття й цінності, про які в буденній метушні ми зазвичай забуваємо, а ще — тренує навички, без яких сьогодні складно уявити рух уперед.

«Читання є невіддільною частиною особистісного розвитку, адже воно розширює кругозір, сприяє розвитку мислення і здатності до аналізу», — наголошує  завідувач відділення фізики та астрономії КМАН Віталій Душинський.

А ще, акцентує директорка Київської Малої академії наук Ірина Поліщук, «книги розвивають нашу емпатію та гнучкість мислення» і допомагають нам ставати «неповторними та конкурентними у технологічному світі».  


Причина #6 Розповідаємо про книги, щоб запалити любов’ю до читання інших 


Після завершення першого етапу конкурсу — прийому літкастів — оргкомітет здійснить технічну верифікацію якості записів. А вже від середини червня розпочнеться голосування у застосунку LitCom. Поставити вподобайку улюбленому аудіо можна буде до 15 вересня. Важливо, що після церемонії нагородження переможців конкурсна колекція нікуди не зникне. Усі записи й надалі зберігатимуться у бібліотеці КрутеЗНО застосунку LitCom. Тут їх можна буде прослухати безкоштовно та будь-коли, як і літкасти двох попередніх сезонів (які стануть помічними ще й під час підготовки до уроків літератури).  

Текст підготувала

Надія Петруньок 

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар