1 клас

Абетка з сюжетом

Христя Нечитайко

Іла ВАРІНА, Ольга ШТОНДА. Абетка від Маєчки. – Київ: Артвидавництво «Небо», 2020. – 48 с.
Уподобань: 5

Абеток на нашому книжковому ринку, здавалося б, море, однак усі – актуальні. Бо щороку підростає нова частина читаченят, яким настав час учити літери. І для кожного й кожної підходить якийсь інший спосіб. Комусь пасує класична абетка з віршиками на кожну літеру, комусь – абетка з висічками, немає єдиного варіанту.

«Одруження Отоя потрапило на обкладинку журналу DOGUE!»

У чому ж особливість «Абетки від Маєчки»? Насамперед у сюжеті: є головний і другорядні персонажі, які ведуть книгодрузяк зі сторінки на сторінку. Тож вивчення літер і слів на певні літери тут поєднано з іншими активностями: дізнатися про цікаві професії, вивчити назви фруктів та овочів, музичних інструментів тощо.

Ілюстрації: Ольга Штонда

Маєчка – відомий персонаж книжок артвидавництва «Небо». Про Маєчку було кілька книжок, тож нове видання може органічно доповнити дитячу колекцію про собачку з притулку. Саме так, Маєчка – собачка, яку «вдочерили» з притулку (про це йшлося в попередніх історіях, яку писали та ілюстрували інші авторки). У цій же книжці зібрано всіх численних друзів собачки – породистих і безпородних, котів, собак та інших тварин. На кожну літеру – мікросюжет від авторки Іли Варіної та ілюстраторки Ольги Штонди. Часто такі мікросюжети подані з гумором чи то в малюнках, чи то в тексті. Ольга Штонда дотепно та емоційно подає локальні кумедні ситуації: наприклад, на літеру «Р» ми бачимо заповнену маршрутку «Київ–Рівне», в яку намагається проштовхатися «крихітка Ру» (пес крупної породи).

Абетка – інтерактивна. Дітям щоразу пропонують або щось знайти на сторінці, або відгадати, що зашифровано на малюнках. Однак моя улюблена історія – на літеру «Я». Тут усі персонажі, які трапляються на сторінках абетки, представляються: я – Маєчка, я – Тео, я – Ліра тощо. Таке символічне самоствердження дуже симпатично прочитується крізь фразу, яку моє покоління чуло тисячі разів: «Я – остання літера в алфавіті» (означало воно приблизно таке: «Не висовуйся і якнайменше думай про себе, бо егоїзм – це погано»). Так, я – остання літера в абетці, але як же міняється сенс фрази, коли йдеться про знайомство, самоствердження й представлення себе.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар