«Аґрафка» створила книжку-картинку про війну


Однією з перших новинок «Видавництва Старого Лева» у 2015 році стане унікальна і дуже важлива книжка – «Війна, що змінила Рондо». Це книжка-картинка для дітей, яку написала та проілюструвала творча майстерня «Аґрафка» (Романа Романишин та Андрій Лесів).

Книжка, яку створила «Аґрафка», дає змогу поговорити з дітьми про війну мовою (і текстовою, і візуальною), яка не травмує їх, а допоможе осягнути, що ж відбувається, як із цим боротися і як з цим жити.

«Війна, що змінила Рондо» – це книга про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами. Та якщо спільно збудувати машину світла і навчитися співати попри все, тоді навіть найтендітніші істоти зможуть вистояти й перемогти. Ця книга – це привід для вдумливої розмови з дітьми (або й зі собою) про те, що діється нині в країні чи й деінде у світі, у форматі чарівної історії, яка завжди залишає місце для надії та оптимізму.

vijna4

Книга «Війна, що змінила Рондо» розповідає історію міста Рондо, в якому живуть тендітні та вразливі створіння. Головними персонажами є троє друзів – Данко, Зірка та Фабіян. У мирне місто одного дня приходить війна. Лихо завжди приходить зненацька, війни ніхто ніколи не знав і тим паче не чекав, проте вона прийшла і торкнулася кожного мешканця Рондо. Це книга про те, що перемогти у війні можна лише згуртувавшись, а справжнім героєм може стати кожен. Проте, навіть коли війна закінчується, вона назавжди залишає по собі сліди.

«Ми навмисно не робили наших персонажів людьми, а досить крихкими істотами, щоб показати: коли приходить війна, ми усі стаємо безпомічними, нас легко зламати», – розповідає Романа Романишин. «Війна – теж окремий персонаж, – завважив Андрій Лесів. – Адже ворог щоразу інший, а війна – це зло, не залежно від того, що стоїть за цим поняттям».

Ілюстрації надано творчою майстернею «Аґрафка».

Читайте також:

12-річною дитиною я хотіла війни!

Як говорити з дітьми про війну

Дві добірки дитячих книжок про війну

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар