11+

Айфони і трускавки

Тетяна Савченко

Окуляри і кролик-гном : оповідання – Київ: Братське, 2018. – 235 с.
Уподобань: 1

«Довкола – величезний світ, і ти лише починаєш його для себе відкривати, як відкривають його герої цих дванадцяти оповідань», – пафосно написано в анотації, просто як промова завучки на Останному дзвонику. І для початку – не герої, а героїні. Книжка складається з підліткових оповідань різних авторок, і майже всі вони про дівчат. Тож і вся книжка, напевно, таки дівчача. Місцями доволі таки інтимно-дівчача: в одному з оповідань героїня намагається розібратися, в чому прикол цілуватися, інша персонажка страждає через забутий удома верх від купальника, третя заклопотана питанням, як правильно голити ноги… До речі, реально смішне оповідання. І ще одне там було, з якого я ржала, що дурна: про балакучого меншого брата, чи то пак кузена.

Півкнижки приблизно я думала: плюс однозначно в тому, що підлітки тут – такі реалістичні, такі живі індивідуальності, і до того ж не універсальні, а дуже сучасні. Сучасні не тим, що в третині оповідань хтось журиться за айфоном. І не тим, що постійно читають то Дерманського, то «Чат для дівчат», то «Солоні поцілунки» (прихована реклама!!!). А просто в деталях – оця іронічність, сленг…
А мінус у тому, що в цих оповіданнях майже нічого не відбувається. Замальовки такі собі. То дорослі таке люблять: щоб героїня сиділа, вдихала пахощі трускавок і думала про бабусю.

Але потім помалу щось почало відбуватися. Часом почало відбуватися багато. В оповідання «Про любов і не тільки» напхано стільки, що вистачило б на синопсис нічогенької такої прозової книжки. Але мій особистий фаворит – це останнє оповідання про стіну ненависті, це просто катарсис якийсь. Особливо коли діти виповзають із укриття й бачать, шо вчудила мама.

Завантажити книжку безплатно: PDF, EPUB, FB2, MOBI.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар