Качан Анатолій | Письменники


Письменник, культурний діяч. Народився 16 січня 1942 року на Миколаївщині. Навчався на факультеті української філології Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова. Працював учителем у придунайському містечку Вилкове, був військовослужбовцем у Криму, кореспондентом молодіжної газети, редактором видавництва «Маяк» в Одесі. Друкуватися почав у студентські роки, з 1962 року. З 1971-го живе в Києві.

Довго очолював літературні відділи в дитячих журналах «Піонерія» (тепер «Однокласник»), «Барвінок», «Соняшник», республіканське літературне об’єднання школярів «Первоцвіт», у газеті «Вечірній Київ» вів сторінку творчого саморозвитку дітей «Кораблик», яка згодом переросла в самостійне видання «Я Сам//Сама». З 2004 року – голова творчого об’єднання дитячих письменників Київської організації НСПУ.

Лауреат багатьох літературних нагород, зокрема премій імені Миколи Трублаїні (1982), Лесі Українки (2002), премії «Звук павутинки» імені Віктора Близнеця (2004), премії імені Бориса Нечерди (2006) та літературно-мистецької премії «Київ» імені Євгена Плужника (2009).

Автор 15 книжок для дітей та юнацтва, добірки поезій, що увійшли до шкільних підручників і посібників, хрестоматій та антологій української дитячої літератури, численних публікацій у зарубіжних виданнях, статей та інтерв’ю з проблем дитячої літератури.

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: