Єрмоленко Андрій | Художники-ілюстратори


Дизайнер, музикант і художник, відомий своїми роботами кожному українцю. Шевченко-Супермен чи Шевченко-Будда, нашивки для сотень Майдану та воїнів АТО (зокрема, «Укроп»), серія принтів про українські міста «United Colours of Ukraine» – усе це й інші роботи художника можна побачити на стінах будинків, одязі звичайних перехожих й українських військових, а ще – у сучасних книжках. 2014 року вийшла книжка для підлітків і дорослих про українського богатиря «Іван Сила на прізвисько ”Кротон”». Андрій Єрмоленко створив обкладинку до цього унікального видання, зобразивши на ній головного героя Івана Фірцака.

Народився художник 1974 року в Києві. Закінчив Київський національний університет ім. Т. Шевченка за спеціальністю «Хімія». Від 2000 року працював головним дизайнером у різних компаніях і виданнях, сьогодні – арт-директор журналу «Український тиждень». Малювати почав у три роки, коли створив перший шедевр – собаку з лапами-ковбасами. Андрій Єрмоленко пропонує інакший погляд на вже канонізовані українські образи та постаті, сприйняття яких давно стало стереотипним. Зокрема, художник презентує альтернативне бачення України як бренду. Разом з іншими митцями заснував нову течію в українському мистецтві – жлоб-арт, є одним із найяскравіших її представників.

Як зізнається художник, найбільше з українських письменників на нього вплинув Т. Шевченко. Його він вважає тогочасним неопанком, людиною дії та героєм, якого Україні бракує сьогодні.

Мав кілька персональних виставок, а також брав участь у колективних, зокрема, «Шевченкіані»,«Анархії» та«Жлоб-арті».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: